Výtvarník Chrudoš Valoušek získal čestný diplom v soutěži Nejkrásnější knihy na světě na mezinárodním knižním veletrhu v německém Lipsku. Ocenění obdržel v březnu za knihu Chrudošův mix přísloví z vydavatelství Baobab.

„Je to velké překvapení a mám z toho velkou radost,“ říká spokojená výtvarnice Dominika Paštéková, která autorovi, narozenému v roce 1960 v Olomouci, uspořádala v krajské metropoli výstavu.

„Chrudoš Valoušek vystavuje své grafiky spolu s Petrem Sládkem v českobudějovické Galerii Watzko v ulici Josefy Kolářové až do 20. dubna na výstavě nazvané Ze tmy do tmy,“ pokračuje Dominka Paštéková.

Zatímco Petr Sládek nabízí divákům lepty, Chrudoš Valoušek zase linoryty. „Chrudoš ilustroval příběh o zlaté mrkvi, který napsala jeho manželka Renáta Bellingerová. Druhým dílem je kniha pořekadel Chrudošův mix přísloví, kde pro každé méně či více známé pořekadlo našel linorytový ekvivalent. Jeho knihy jsou spíše pro náročné čtenáře a linorytová strohost vyžaduje pozorné studium,“ dodává Dominika Paštéková a zve milovníky umění do Galerie Watzko podívat se na nejkrásnější ilustrace světa.