Ruce diváků letěly nahoru již během první písně. To je tak, když přijede zpěvačka, která by x-faktor mohla rozdávat po kilech, a stejně by jí zbylo víc než většině zdejších létavic. Na plakátě bylo psáno Anna K. a během středečního koncertu v českobudějovickém Metropolu se ukázalo proč. Ano, měla kolem sebe šest profíků. Ano, klávesista Pavel Bohatý (Jihočeši ho pamatují i z koncertů Blue Effectu či Mišíka) zpívá stále velmi dobře. Ano, Vladimír Guma Kulhánek je baskytarista, jehož je tlustou radostí poslouchat i pozorovat. Ano, Roman Helcl, kytarista známý třeba z November2nd, má cit pro krásný tón. Ano, rytmická sekce bicí + perkuse prokázala přesnost a dynamiku.

Jenže pětinásobně andělská Luciana Krecarová by publikum na nástroj pro ruční přemisťování sypkého materiálu dostala i bez nich. Šarmantně v černobílém, naprosto podmanivý alt, k tomu temperament a veliká bezprostřednost: když zpívala Jedem krajinou, s vervou 'řídila' a nohou přidávala plyn; smála se tak, že nakazila i suchara s bílým límečkem v 11. řadě. Prostě živel, který rošťácky naznačí na barové židli punkové číro se slovy: „Vy jste tady rockeři,“ chvíli na to prohlásí, že se do Českých Budějovic přestěhuje a zazpívá si zde u ohně.

Zdroj: Youtube

Pravda, avizovaný akustický koncert byl místy dost elektrický, těžko se asi rockerům svírá hodinu a půl jen španělka. Nehněval se však nikdo, zdálo se. Ono také prožít během 105 minut tolik hitů naráz se zpěvačkou, která je z diváků zjevně nadšená, to musí být (nejen) pro ty skalní rozkoš. Lehce si zasmutnit při Písni o slzách, v níž se na začátku dojala i zpěvačka, sledovat, jak je to pomalu krásný, omládnout o 15 let při Nelítám nízko, dát si Večírek za koncem a začít řádit při Volá tě noc, české verzi springsteenovské Because The Night, kterou proslavila Patti Smith.

Anna K. plánovala, že na konci zvedne publikum ze židlí. Zvládla to podstatně dřív. Když dala Nebe v originálním tempu, bylo posekáno, jak by řekli mladí. A když se rozhodla, že oproti plánu půjde na autogramiádu, ač zápasila s alergií, sál se proměnil v jeden velký endorfin. Vzkázala, že se všemi se stejně ráda potká kdykoli kdekoli na planetě. A poslední slova? …chci ti dát všeho víc. Je prostě Jediná.

Anna K., Poprvé akusticky. DK Metropol, České Budějovice, 9. dubna 2014.