Jediný koncert tohoto pražského hudebního uskupení se uskuteční v kostele Církve československé husitské na Palackého náměstí, a to v době od 18.30 hodin.


Soubor, který se svým programem vystupuje po celé republice, vznikl před dvěma roky a většinu jeho členů tvoří studenti pražských středních a vysokých škol. Do svého repertoáru zařadil Maranatha Gospel Chlor především převzaté písně známých gospelových zpěváků, jako je Kirk Franklin, Fred Hammond, Hans Christian Jochimsen a další.


„Gospel, což v překladu znamená evangelium neboli dobrá zpráva, je hudební styl vycházející z duchovní hudby amerických černochů, o němž se první zmínky objevují až koncem devatenáctého století. V poslední době v širší míře začíná infiltrovat i do hudební scény u nás a dnes již existuje celá řada souborů, které se rozhodly tomuto žánru věnovat. Základem gospelu se staly spirituály, v nichž černošští otroci vyzpívali své pocity, trápení i touhu po nebi, které pro ně znamenalo svět bez otroctví. Po jeho zrušení, kdy spirituály ztrácejí své poslání, je pak tato hudba především oslavou boha při mších. Gospel se později stává základem i pro další styly jako například soul, RNB a podobně a přechází i do světa showbyznysu,“ vysvětluje českobudějovický producent Aleš Trdla.


Maranatha Gospel Chlor uslyší také v Třebíči (3.6.), v Sázavě (13.7.) a v Písku (14.7.).