Po 12 letech uspořádají Karel Gott a Eva Urbanová (na snímku) znovu společné koncertní turné, které je letos v říjnu a listopadu zavede do deseti českých a slovenských měst. Jedinou jihočeskou zastávkou se stanou 3. října České Budějovice, kde obě hvězdy vystoupí v Budvar aréně za doprovodu Boom Bandu! Jiřího Dvořáka.

„Setkání s Karlem Gottem na pódiu je pro mne vždy mimořádnou událostí – pro mne je popovým zpěvákem číslo jedna, král popu, kterého zatím nikdo nepřekonal,“ uvedla Eva Urbanová.

První dáma české opery a sólistka pražského Národního divadla, které aplaudovaly milánská La Scala, newyorská Metropolitní opera, londýnská Covent Garden i Vídeňská státní opera, se na turné představí ve dvou polohách.

„Nejen ve stěžejních áriích světového operního repertoáru, ale zazpívá i své oblíbené písně ze světa muzikálu, rocku a heavy metalu,“ upřesnil editor Gottových nahrávek Jan Adam.

Pětatřicetinásobný Zlatý a Český slavík, majitel 24 diváckých cen TÝTÝ a diamantových, platinových a zlatých desek, jehož nahrávek se celosvětově prodalo okolo 50 milionů, pak uvede největší hity své padesátileté kariéry. Společně s Urbanovou zazpívají i několik duetů, které si připravili speciálně pro toto turné.

„Jejich jedinečnou show na pódiu přiblíží tři videoprojekce na velkoplošných obrazovkách,“ doplnil Jan Adam.

Samostatný koncert Gotta plánovali letos také pořadatelé zářijových Táborských setkáních. Pravděpodobně se ale neuskuteční.

„Mám podepsaný kontrakt na Budějovice. Pokud bude Budvar aréna, Tábor nebude,“ řekl promotér Roman Hodoň z bratislavské agentury 212.

Vstupenky na budějovický koncert Gotta a Urbanové začne příští týden prodávat síť Ticketportal.cz. Nejlevnější budou stát okolo 500 korun.