„Je to skvělá parta nadšených bláznů, kterou vede ten největší nadšenec a blázen. A to je pan dirigent Honza,“ říká o Jihočeském univerzitním orchestru ředitel festivalu Černá věž Milan Pleva. Orchestr festival pravidelně zahajuje nebo ukončuje. Letos se uskuteční 23. listopadu. Bude to již pátá spolupráce. „Pan dirigent Jan Meisl dokáže pobavit a nadchnout další lidi, to se mi na něm moc líbí,“ popisuje dirigentovu osobnost Milan Pleva.

V Jihočeském Univerzitním Orchestru Big Band Symphonic působí studenti, pedagogové i přátelé Jihočeské univerzity. Jejich repertoár obsahuje klasickou, filmovou, ale i swingovou, taneční či populární hudbu, kterou ve volných chvílích aranžuje sám dirigent. „Tato práce je velmi náročná, někdy nechápu, jak to Honza zvládá,“ popisuje neviditelnou dřinu jeho kamarád, zakladatel a člen orchestru David Přibyl.

Zdroj: YoutubeNa portálu Youtube si můžete poslechnout jejich interpretaci Amelie z Montmartu, Slunce, seno, jahody, Pirátů z Karibiku nebo Sedmi statečných a mnoho dalších hitů.
Unikátní a žánrově jedinečný orchestr ve městě i na jihu Čech minulý akademický rok odehrál deset koncertů, z nichž dva spoluorganizovali hudební agentury z Prahy.

Koncertovali i s americkým studentským orchestrem z Colorada nebo též americkým orchestrem Cascade. Z malého tělesa volnočasových aktivit se tak stává těleso, které reprezentuje celou Jihočeskou univerzitu na mezinárodní úrovni a čítá 50 aktivním členů.