Prasátko, Smutný příběh Váni, Micána… Hitovky, které si sedm let fanoušci mohli zpívat jen s nahrávkami, se vrací na pódia. Skupina Vltava v čele s Robertem Nebřenským začala opět koncertovat a ve čtvrtek dorazí do budějovického kulturního centra Bazilika. Začíná se od 20 hodin.

Mluví se o comebacku roku. Jedna z nejoriginálnějších poprockových kapel se značně surrealistickými texty, shromážděná od roku 1986 kolem kytaristy a zpěváka Roberta Nebřenského, byla v Česku velmi oblíbená.

„Současná Vltava chce stavět na novém repertoáru, na druhou stranu se nechce distancovat od původní Vltavy – a proto na koncertech můžeme očekávat i staré dobré písničky,“ uvedla Jana Lecáková z Baziliky.

Chybí typické dechy

Sestava 'nové' Vltavy částečně vychází z posledního obszaení v roce 2003 – Robert Nebřenský (kytara, zpěv), Martin Vajgl (bicí), František Svačina (klávesové nástroje). Novými členy kapely pak jsou Tomáš Uhlík (basa) a především Peter Binder (kytara), pro kterého však Vltava není zcela nová kapela, protože s ní již spolupracoval jako host na jejím prvním albu Mládí i tak velkou lásku bere s humorem. Jediné, co v sestavě překvapivě chybí, jsou dechové nástroje, pro Vltavu typické.

„Z koncertu mám velkou radost, co se bavím s lidmi, u všech to vzbuzuje nadšení,“ doplnil dramaturg Baziliky Jiří Grauer. Vstupné činí v předprodeji 190, na místě 220 korun.