Jedná se o prezentaci prací středních a vyšších uměleckých škol, která před dvěma roky dostala mezinárodní punc a zájem o ní i v zahraničí neustále narůstá.


„Letošní výstava, která propojuje mládí a umění, představí tentokrát práce studentů z patnácti škol z osmi zemí. Kromě pěti českých a jedné slovenské umělecké školy se návštěvníci tentokrát setkají se zajímavými pracemi studentů z Itálie, také Belgie, Francie, Chorvatska, Německa a Rakouska, které bude mít v expozici dokonce dva zástupce,“ přibližuje za pořadatelskou instituci nevšední aktivitu Jaromír Schel. Výstava v prostorách českobudějovického Domu kultury Metropol bude zahájena ve středu v 17 h a potrvá pouze do 22.června.


„Svou kvalitou, originalitou a nápaditostí zaujmou nesporně všechny expozice, ale mimořádně zajímavým bodem bude část náplně italské kolekce dokumentující propojení umění českých zemí a Itálie i v minulosti. Fotodokumentaci fresek cyklu měsíců Mistra Václava z hradu v Trentu a svatováclavskou orlici doplňují trojrozměrná díla motivovaná právě tímto uměleckým odkazem,“ dodává J.Schel.