Předchozí šéf činohry Martin Glaser mu dával velké role. Jan Hušek zazářil například jako Oidipus, teď baví před točnou jako D'Artagnan. Zároveň se však touto rolí s Jihočeským divadlem (JD) loučí: odchází do Divadla pod Palmovkou. Potká se tam s dalšími třemi oporami činohry JD, kterou v září opustí celkem pět herců.

Hlavním důvodem, proč po třech sezonách na jihu končí, je pro něho přítelkyně Tereza, která žije v Praze. Přestože si České Budějovice nesmírně oblíbil, nezdomácněl zde a rád se do hlavního města vracel. „Nikdy mě nenapadlo, že sem jdu, nedej bože, definitivně, doma tu nejsem. Celou poslední sezonu jsem nosil v hlavě, že bych se měl někomu ozvat a zasnažit se, ale neustále jsem to odkládal, protože jsem si nebyl jistý: potkávaly mě tady krásné role, jsem mezi bandou skvělých lidí, které mám opravdu rád,“ řekl Jan Hušek.

Herec Jan Hušek (25) odchází po třech sezonách z Jihočeského divadla. Na snímku jako Oidipus.Nakonec oslovil Michala Langa, šéfa Divadla pod Palmovkou, a klaplo to. Odcházení má lehčí v tom, že v Praze  bude působit s Martinem Hruškou, Ondřejem Veselým a Ondřejem Volejníkem. „Nejvíc mě netěšilo, že Budějovice jsou přece jenom oblast v tom smyslu, že jsem naprosto ztrácel kontakt s pražským divadelním světem, kde to vře a bublá. To mi dost vadilo, že se neudržuji v obraze, začal jsem si připadat odstřižený,“ řekl 25letý herec.

Jihočeské divadlo zažívá přelomový rok. Po Jiřím Šestákovi ho bude od listopadu řídit Lukáš Průdek, nové vedení má Malé divadlo, činohra má novou šéfku od ledna, z pánské šatny zmizí pět herců. Pikantní je, že hned čtyři míří na Palmovku. Tam jako ředitel pracuje Michal Lang, který v JD pravidelně režíroval. S nadsázkou lze říci, že činohru vykradl.

„Nedělá se to, dokonce slíbil panu řediteli, že to neudělá, ale zřejmě to v dané situaci jeho divadlo potřebuje a bylo by zhůvěřilé těm odcházejícím v něčem bránit. Potřebují to zkusit jinde. Ale pět kluků, to je síla, nečekala jsem to,“ řekla šéfka jihočeské činohry Jana Kališová.

KDO ODCHÁZÍ:
Martin Hruška, Jan Hušek, Ondřej Veselý, Ondřej Volejník (všichni Palmovka)
Roman Nevěčný (Národní divadlo Brno)

Více informací přináší pondělní Deník a jeho jihočeské mutace