Hvězda české pop music osmdesátých let vyráží po několika letech života v ústraní, kdy působil ve vlastním hudebním vydavatelství Hurikán Records, na téměř čtyřměsíční turné dvanácti koncertů, k nimž bude 25. září patřit také vystoupení v českobudějovickém DK Metropol. Dalibora Jandu doprovodí znovuobnovení skupina Prototyp ve složení: Jirka Jirsa-bicí, Míla Veleta-basová kytara,syntetizér, Jirka Nepomucký- kytary, Zdeněk Šulc-kytary, Pavel Macar-klávesové nástroje, Zuzana Nová,Barbora Mottlová – vokalistky.


Jahodový koktejl
Koncertní turné 2008 nazval pětapadesátiletý zpěvák jako narozeninové, bude totiž oslavou pětadvaceti let jeho profesionálního zpívání a životního jubilea. Je více než symbolické, že letos oslaví své pětadvacetiny i písnička Jahodový koktejl, která byla na startu Jandovy kariéry. Zaujal je nejen svým mužným zjevem, ale i chraplavým hlasem a procítěnými písněmi o lásce.


„Jde sice žít pohodlně a být finančně zabezpečený, ale to nepovažuji za plnohodnotný život. Když jsem na přelomu tisíciletí začal cítit, že nás lidé chtějí slyšet zase naživo, začali jsme tehdy jezdit ve dvou lidech a komorní koncerty, kterých jsme odehráli na 700, měly úspěch. Proto jsem obnovil kapelu Prototyp a letos jsme se rozhodli vyrazit na turné. A všichni se na něj moc těšíme,“ říká majitel tří zlatých slavíků a dvou discoslavíků Dalibor Janda. Zpěvák, který před dvaceti lety zaujal nejen svým mužným zjevem, ale i chraplavým hlasem a procítěnými písněmi o lásce zejména ženské publikum, věří v úspěch podzimního turné, na kterém přivítá dvě dámy .


Dcera a Ilona
Vyvrcholením série koncertů bude vystoupení v pražské Lucerně, kam pozval Petra Bendeho, Jána Lehotského, Petra Jandu a svoji dceru Jiřinu, kterou zastupoval v poslední době coby manažer. Představit by měla dvě písně ze svého premiérového singlu. Objeví se také Ilona Csáková, která je spolu s Daliborovou dcerou speciálním hostem celého Jandova turné a vystoupí na všech jeho koncertech.


Nostalgie
„Takovou příležitost, jakou mi Dalibor nabídl, jsem dost dobře nemohla odmítnout, je to pro mě srdeční záležitost, taková nostalgie. A tak pochopitelně Daliborovo turné dostalo přednost před rolí Kleopatry, kterou jsem hrála už téměř šest let a přece jen živé koncerty jsou zase něco úplně jiného, je to pro mě výzva, moc se na ně těším,“ říká Ilona Csáková, kterou Janda označil za zajímavého a příjemného hosta. „Je to zaprvé dáma, která mě vždycky okouzluje svým šarmem a tím správným sexappealem a za druhé zpěvačka s nezaměnitelnou barvou hlasu, který je u nás doslova ojedinělý a originální“, odůvodňuje svoji volbu zpěvák, jehož diskografie čítá na čtrnáct titulů LP či CD; poslední s názvem Páté poschodí vyšlo v loňském roce.
Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticket Portal.cz, nebo přímo v pokladnách míst konání koncertů či Kulturních informačních centrech jednotlivých měst, více na www.daliborjanda.cz .