Předprodej všech skupin předplatného bude zahájen dnes 2.května a potrvá do 29.června. V nabídce zůstává řada premiérová, základní, hudební, činoherní, klasická, dárková, dětská a rozšířena byla řada mladého diváka na tři programově odlišené varianty.


„V plánu nové sezony figuruje tentokrát patnáct premiérových titulů, což je o dva méně než v sezoně dobíhající. Ovšem snažíme se programovou skladbu zatraktivnit představeními hostujících souborů tuzemských i ze zahraničí, řadou bonusových programů k jednotlivým předplatitelským řadám a rozšiřuje se i počet komorních pořadů. Výběr her pro příští období bude postaven na jakémsi hledání hrou a určitém návratu k méně kontroverzním titulům, což ovšem neznamená, že bychom se zcela vzdali uvádění děl soudobých autorů,“ konstatoval ředitel divadla Jiří Šesták, který mimo jiné vyzdvihl úspěchy dílčích souborů v celorepublikovém měřítku a shrnul i uplynulý kalendářní rok ve statistických číslech: 610 odehraných představení navštívilo 138 000 diváků a rekordně stoupl v tomto časovém úseku i počet zcela vyprodaných pořadů.


Největším podílem premiér v nové sezoně se může pochlubit jako obvykle činohra. Vedle komediálního evergreenu Někdo to rád horké (režie Peter Chmela) bude v předvánočním čase uvedena dnes již klasická hra Nebezpečné vztahy (režie Martin Glaser). Dále je v premiérovém plánu zařazen komorní příběh Nože ve slepicích (režie Michal Lang), náročné Goldbergovské variace (opět Martin Glaser), Pýcha a předsudek (režie Silvester Lavrík) a v prostorách Malého divadla to bude Pokoj v modrém.


Opera přichází s osvědčenými tituly - Mam´zelle Nitouche (režie Jana Kališová), Cosí fan tutte (režie Jan Štych) a Verdiho Síla osudu (režie Josef Průdek). Hostovat na českobudějovické scéně bude soubor pasovského divadla se Salome a divadlo J.K.Tyla z Plzně se Sestrou Angelikou a Španělskou hodinkou. Pucciniho Madame Butterfly a Malá noční Mozartiana pak představují plánované baletní premiéry. A čtveřicí novinek se blýskne také loutkohra, takže malí diváci se mohou těšit na Čerta a kočku, vánočně laděný Ten náš Betlém, poněkud netradiční Červenou Karkulku a Londonův příběh o psu se jménem Bílý tesák.