KINA

České Budějovice
Letní kino Háječek
Chata na prodej v sobotu ve 21h
Úsměvy smutných mužů v neděli ve 21 h
Kino Kotva
Miss Hanoi v sobotu ve 20 h
Chata na prodej v neděli ve 20 h

Hluboká nad Vltavou
Letní kino
Tátova volha v sobotu ve 21 h

Lišov
Letní kino (areál SOU, přístup z ulice Krátká)
Dvě nevěsty a jedna svatba v sobotu ve 21 h
Kino Svět
Úžasňákovi 2 v neděli v 10 h
Whitney v neděli v 17 h

VÍKENDOVÉ TIPY


Ledenice – Městys ožije o víkendu tradiční poutí. Ve farské zahradě je připraven hudební program, náměstí zaplní pouťové atrakce, v sobotu od 16 h se jede závod mopedů, v kulturním domě U Králů je výstava o minulosti Ledenic, mše svatá se konáv neděli v 9.30 hodin.

Komařice – V komařické kovárně se setkají zástupci řemesel. K vidění i vyzkoušení je po oba víkendové dny od 9 do 18 h práce kováře, ale například i dráteníka, provazníka, přadleny, můžete si vyfoukat skleněné perly, uplést košík nebo zkusit patchwork.

Dvorec – ZOO Dvorec u Borovan slaví v sobotu 11 let existence a zároveň mezinárodní den lvů. V 11 h představí koťata bílých lvů, odpoledne je pokřtí. Ve 13.30 se konají ukázky vábení zvířat.

Boršov nad Vltavou – V sobotu se zaplní kemp malými i velkými atlety při 8. ročníku populárního krosového běhu ReuterRun. Startuje v 11 h.

Pohoří na Šumavě – V Novohradských horách v neděli od 14 h zahraje dechovka Muzika bez kapelníka. Je připravena i ochutnávka vína.

Lipnice – Lipnické slavnosti se chystají v sobotu od 13 hodin na návsi. K výročí 640 let od založení obce. Koná se i sraz rodáků a svěcení nového zvonu do kaple Nejsvětější Trojice. Připravena je výstava staré techniky a kroniky obce.

V pátek 10. srpna bylo otevřeno první českobudějovické workoutové hřiště.
Vzniklo první workoutové hřiště v Budějovicích