Tentokrát však dal autor ději faktograficky ukotvenému v rudolfínských Čechách velice silný náboj napětí a nečekaných dobrodružství.


„Ústředním motivem zmiňovaného historického thrilleru je Lapis philosphorum čili kámen mudrců. Honba za jeho objevením navozuje spoustu dramatických a napjatých situací. Pátrají po něm téměř všichni tehdejší alchymisté z Rudolfova císařského dvora, včetně anglického učence Johna Dee a jeho legendárního přítele Edwarda Kelleyho.


Do honby za unikátním kamenem, který by měl být ukrytý někde na území Prahy ještě z dob Karla IV., se pouští i tajemný hrabě Bragadino, známý císařský antikvář Jakub de Strada nebo záhadný tajný agent Tovaryšstva Ježíšova.


Nejednou jde při těchto střetnutích a nebezpečných výpravách o život a do hry vstupuje i umělý strážce, jakýsi robot minulosti – Golem, který prý za tmy obchází uličky pražského židovského ghetta,“ přibližuje obsah své nové knihy jihočeský spisovatel.


Jak to všechno spolu souvisí? A byl kámen mudrců skutečností, nebo jen pouhou legendou přežívající věky? Kdo z celé smečky učenců a podvodníků pachtící se za jeho recepturou bude vlastně úspěšný? Odpověď na všechny položené otázky najdete právě v knize, kterou určitě přečtete jedním dechem.