Karty ve Svinech
Trhové Sviny
- Pro příznivce čertových obrázků připravili na zítra Svatováclavský turnaj v Trhových Svinech. V tanečním sále kulturního domu se utkají od 13 hodin hráči bulky. Prezence začíná ve 12 hodin.

Setkání husitské mládeže
České Budějovice - Od 28. do 30. září 2018 se bude ve sboru Církve Československé husitské (CČSH) na Palackého náměstí v Českých Budějovicích konat celostátní Setkání mládeže CČSH. Na programu akce, která je ve většině programů otevřena veřejnosti je hodně hudby, zajímavých workshopů, pohybovýchi sebepoznávacích aktivit.

V pátek 28. září se konáv parku na Palackého náměstí od 13. hodin agapé piknik a od 15. hodin se bude v prostoru kostela konat divadelní představení Víti Marčíka s názvem Robinson Crusoe. Třeba v sobotu dopoledne bude program věnován tématu domovv rodině.

Svatováclavská pouť
Úsilné - Svatováclavská pouť a oslavy 80 let SK se v pátek a sobotu konají v Úsilném. Hlavní program v sobotu nabídne od 9 h. mši, od 10 h. snídani za doprovodu Swingbandu Václava Hlaváče a od 12 h. průvod spolků obcí. Ve 13 h. začne odpolední program s hudebními vystoupeními, pohádkou a jinými atrakcemi.

Den architektury ČESKÉ BUDĚJOVICE
I. Stav umění ve veřejném prostoru odráží současnou společnost a její hodnoty. Šéfredaktor časopisu ERA21 Filip Landa a přizvaní odborníci - Petra Lexová, Hynek Látal a Mirek Vodák - vás provedou po Českých Budějovicích a okomentují umělecká díla ve veřejném prostoru, která zde v poslední době vznikla. Zajímat nás bude především kontext jejich vzniku. Procházka proběhne v návaznosti na téma zpracované v ERA21 #03/2018.

Sraz: sobota 29. 9. v 15:00 u Samsonovy kašny.

II. Jak má vypadat veřejný prostor v Českých Budějovicích? Jak zlepšit jeho stav a jak přistupovat k zadávání projektů na jeho revitalizaci? Kde hledat inspiraci? Sdružení CBArchitektura ve spolupráci s časopisem ERA21 a skupinou Akční Budějčáci naváže na komentovanou procházku z předchozího dne diskuzí nad kvalitou veřejného prostoru a možnostmi jeho úprav, s konkrétní aplikací na park naproti školám v Dukelské ulici. Určité kroky k revitalizaci parku se již podařilo prosadit. Jaké budou další kroky a především jakou budou mít kvalitu, to se ukáže v dohledné době. Přijďte diskutovat s architekty, kteří v okolí tohoto parku dokonce sami bydlí.

Sraz: neděle 30. 9., 15:00, Park v Dukelské ulici