Akci, která je spojena s autogramiádou známého motocyklového nadšence Petra Hošťálka v roli autora i hlavního aktéra knihy, připravilo jihočeské nakladatelství Růže v součinnosti s magistrátem města. Kmotry přitažlivého originálního cestopisu se stanou zástupci města a kraje.


Součástí odpoledního programu v době od 15 do 18 hodin má být také živá hudba a návštěvníci si budou moci prohlédnout i Hošťálkův expediční motocykl, na kterém podnikl cestu do Číny a zpět v rámci své první čínské výpravy po stopách legendárního závodu Peking–Paříž.


„Hošťálkovy postřehy a zážitky z náročné a dlouhé cesty pomohou pochopit mentalitu zemí, které se teprve v poslední době výrazněji otevírají světu. Nejedná se jen o Čínu, ale také o řadu zemí bývalého Sovětského svazu či Mongolska. Z knížky čiší svoboda, kterou může zažít jen člověk za řídítky motocyklu.


A autor podává i řadu důkazů o tom, že být motorkářem je světový statut příslušnosti k určité skupině lidí, která je vždy připravena vzájemně si pomoci,“ přibližuje publikaci nakladatel Jan Houska s tím, že druhý díl Hošťálkovy předloňské cesty vyjde na jaře příštího roku.