Základní sestavu tvořil v té době autor hudby Roman Holý a duo „akademických“ raperů Oto Klempíř a Michael Viktořík. J.A.R. v pravém slova smyslu nefunguje jako kapela, spíše jako příležitostné setkání předních českých jazzmanů a hudebních producentů. Jeho členové figurují ve svých vlastních kapelách a věnují se svým projektům.

Pro střídmé koncertování je každé vystoupení samozřejmě výjimečnou událostí plnou energie, pověstného J.A.R.ovské humoru a tance, který si přeje být nedotančen… Jako host vystoupí funky předkapela Jam4You ze Sušice. Členové kapely se nechali slyšet, že koncerty natáčí HBO, která je také odvysílá, a že změnili repertoár a zařazují staronové pecky.

„Chystáme novou desku, vyjde nám i DVD s koncertem a bonusy a humorná kniha se spoustou fotek.“ Na svém kontě mají celkem šest alb – Frtka (1992), Mydli to! (1994), Mein Kampfunk (1997), Homo Fonkianz (1999), Nervák (2002), Armáda špásu (2006). Alba Frtka a Mydli to! vyšla dokonce na společném dvojalbu.

V současné době kapela hraje ve složení Roman Holý, Michael Viktořík, Oto Klempíř, Dan Bárta, Mirek Chyška, Pavel Bady Zbořil, Filip Jelínek, Robert Balzar, Radka Kaspar a František Kop. Koncert, kterým J.A.R oslaví své poslední náctiny a směle vyrazí k prvním setinám, začíná ve 20 hodin.