Tento výjimečný koncert, který inicioval nápad zpěvačky Pavlíny Jíšové a který připravili studenti biskupského gymnázia pod záštitou jeho ředitele Zdeňka Dvořáka, se uskuteční již ve středu 6. února od 19 hodin.

Fond funguje již deset let

Výtěžek z koncertního vystoupení bude předán Jihočeskému nadačnímu fondu pro podporu vzdělávání dětí a mládeže, který úspěšně a smysluplně funguje již desátým rokem. Neopírá se ani o státní dotace, ani o granty, přispívají do něho rodiče studentů zmiňovaného gymnázia a drobní sponzoři. Z jeho prostředků jsou pak hrazeny různé školní projekty včetně konkrétních charitativních výpomocí.

Příspěvky na výměnné pobyty

„Nejdůležitější položky jsou používány například na úhradu osobní školní asistentky a speciální vybavení pro naše dva nevidomé spolužáky či pro další studentku vozíčkářku. Z fondu nadace byly rovněž zakoupeny školní pomůcky, které v loňském roce vezla charitativní mise do škol na Ukrajinu a do Rumunska. V jejím programu figurují také příspěvky na výměnné pobyty se studenty z Rakouska, Německa, Francie a Španělska, dále podpora sociálně slabších studentů ubytovaných na internátě a podobně,“ stručně charakterizuje činnost fondu studentka Adéla Lounková, která stojí v čele realizačního týmu koncertu a je zároveň jednou z vystupujících.

Kromě ní v benefičním pořadu vystoupí také Hana a Honza Švejkarovi, trio Zbyšek Raška, Adéla Lounková a Olda Sýkora a v neposlední řadě také Pavlína Jíšová.

Jako host se představí orientální tanečnice Farzána a pořadatelé mají připraveno pro návštěvníky také malé překvapení.

První akce snad nebude poslední

„Je to sice první akce takového charakteru, ale věřím, že se jí zúčastní nejenom všichni naši studenti, ale že přivedou i své rodiče a přátele a počítáme také s účastí učitelů. Vstup je dobrovolný, ale jistě každý rád přispěje na dobrou a užitečnou věc podle svých možností. A zcela určitě nezůstane pouze u jediného koncertu, budeme se snažit v průběhu času zorganizovat i další vystoupení, která ve svém důsledku pak znamenají přínos pro nadační fond i pro naše spolužáky,“ uzavírá činorodá Adéla Lounková.