Do podzemí táborského Kotnova jsme se vypravili s Petrou Motyčkovou. Vicemiss ČR a finalistka Miss Universe zastupuje investory, kteří podzemí táborského pivovaru přeměňují na music club. Je společnicí agentury přímo propojené s Českou Miss, kterou vede Michaela Bakalová Maláčová. Díky tomuto spojení se mohou táborští těšit na časté návštěvy miss i na bohatý program plný okouzlujících finalistek a vítězek prestižní dívčí soutěže krásy.

Jak jste se dostala k projektu music clubu Kotnov?
Oslovili mě investoři, jestli bych se nezhostila role marketingové a PR poradkyně. Projekt mě velice zaujal. Jakmile jsem uviděla tyto unikátní prostory, mohutné klenby a kamenné zdi, celý projekt mě doslova ohromil. Už jsem se setkala s mnoha zajímavými místy, předními podniky a exkluzivními bary, ale něco tak výjimečného, jako se chystá tady, se vidí jen zřídka.

Proč vás napadlo propojení klubu s Josefem Klírem?
Josef Klír patří ke špičce v českém módním průmyslu. Český Galliano, jak mu v módní branži přezdívají, je již řadu let úzce spjatý s miss. Obléká finalistky nejen pro televizní přenosy, ale také při jejich účasti na světových soutěžích krásy, jako je Miss World, Miss Universe a dalších. Mimo jiné vytváří modely i pro přední osobnosti ze světa českého showbyznysu, jako je třeba Leona Machálková, Lucie Bílá, Iveta Bartošová či Tereza Černochová. Je známý svým stylem „new gothic“, kterým je prostoupena nejen jeho módní autorská tvorba. A právě tento styl byl pro volbu designu klubu rozhodující. Skvěle totiž zapadá do hradního sklepení. Styl new gothic představují v zahraničí přední módní návrháři, jako je např. John Galliano, Armani či Karl Lagerfeld. V České republice směr propaguje právě Josef Klír.

V čem se Josef Klír konkrétně na projektu podílí?
Josef Klír je autorem originálního designu jednotlivých interiérových prvků. Po první návštěvě projektu propadl a věnuje mu nyní skoro veškerý svůj volný čas. Místo v něm evokuje andělský chrám. A právě anděl je pro něj největší inspirací.
V music clubu Kotnov uvidí návštěvníci jeho fotografickou kolekci Angels. Obrazy předních modelek a miss jsou v nadživotních velikostech. Jedinečný bar ve tvaru kříže, který navrhl z dvaceti tisíc malých zrcadel, ručně vyrábělo jeden měsíc osm sklenářů. Tento výjimečný prvek podtrhnou také třímetrové černé skleněné lustry nebo zlaté pohovky.
Andělé budou k vidění i jako sochy v nadživotní velikosti. Jeden anděl má čtyřmetrové rozpětí křídel. Vstupní šatní prostor je vysázen několika tisíci zářících nepravých diamantů. Takových ojedinělých prvků bude v music clubu Kotnov řada.

Má Josef Klír jiné podobné zkušenosti?
Pro Josefa Klíra je to první zkušenost s tvořením klubového designu. Táborský klub Kotnov se bude pyšnit tímto prvenstvím. Dalším je třeba partnerství s prémiovou značkou Möet & Chandon. Tato exkluzivní značka předního francouzského champagne bude music club Kotnov prezentovat jako jedinečnou výstavu svého šampaňského. Ozdobou bude i více než metrová lahev Moëtu s logem Kotnova, sestaveným ze Swarovski kamínků. Nyní se láhev vyrábí ve francouzské dílně a návštěvníci ji uvidí na slavnostním otevření klubu.

Pro koho je podnik určen?
Music club Kotnov je určen pro všechny. Nechceme se orientovat na patnáctileté děti, věříme, že si najde oblibu i u starších. Klub sice bude patřit mezi nejprestižnější v České republice, cenově však chceme respektovat táborské podniky. Za stejné peníze nabídnout exkluzivní prostředí s jedinečným programem. Zdejší konkurenci vnímáme, ale nenecháváme se jí inspirovat. Jdeme vlastní cestou. Zajímá nás odlišnost a věci jinak. Chceme změnit standard místních klubů a diskoték.

Jak je prostor kotnovského podzemí velký?
Klub je složen z pěti loungových částí se dvěma bary v luxusním designu. Hosté si budou moci vybrat mezi předními českými DJ´s, nebo si zavzpomínat a pobavit se při Oldies. Příjemné a prostorné taneční parkety, kvalitní ozvučení a nezbytné světelné show budou připraveny na každé party.
Hodně pracujeme s motivem anděla. Ten se promítá v jednotlivých prvcích interiéru i v programu. V rámci Táborských slavností koncem tohoto týdne music club Kotnov poprvé představíme veřejnosti. Po slavnostním ohňostroji se mohou účastníci těšit na velkolepou leaserovou show, při které bude do noční oblohy vykreslen anděl, který se bude vznášet nad hlavami lidí. Laserovou uměleckou show bude doprovázet mluvený proslov Marka Ebena na motivy vzájemného spojení andělů s lidmi. Celkovou atmosféru vystoupení dotvoří hudební podkres od světoznámého skladatele Hanze Zimmera. Celý koncept jsme připravovali s táborskou starostkou Hanou Randovou.
Anděla také uvidí Táborští a návštěvníci slavností, jak prochází ulicemi města. Budou si moci od něj vzít kontakt, protože spojení na anděla se může hodit.

Víte již, s jakými celebritami se počítá na zahájení?
Zahájení klubu plánujeme na leden příštího roku. Nic nenecháváme náhodě a již nyní připravujeme slavnostní opening. Nechci příliš prozrazovat, snad jenom to, že se mohou účastníci těšit na řadu známých osobností nejen z řady miss. Již teď se proto mohou těšit na velkolepý andělský slet.
Průběžně ale své fanoušky budeme informovat přes internetové stránky klubu www.kotnovclub.cz nebo na facebooku. Tam již teď dáváme pravidelně rozhovory a zdravice s VIP osobnostmi. Samozřejmostí jsou také soutěže nebo novinky z klubu. Velice mile nás potěšilo, jak rychle si sám hledá své fanoušky. Za týden se přihlásilo přes 400 příznivců.
V nejbližší době také budeme přes facebook spouštět nábor zaměstnanců. Takže kdo bude mít zájem o práci v Kotnově, měl by se zaregistrovat na Facebook Kotnov Music Club.