Podle pořadatelů se na koncert v zámeckém parku prodalo již asi tisíc lístků. „Měsíc před akcí je to velice pěkné číslo. Zájem je obrovský, dá se předpokládat, že přesáhneme naše historické rekordy návštěvnosti na Čechomor, Jarka Nohavicu 
a Tomáše Kluse," řekl Pavel Barnáš, ředitel Okolo Třeboně.

Zatím nejvíc diváků přilákal tento festival loni, když jich právě na Tomáše Kluse přišlo do zámeckého parku zhruba pět tisíc.

Třeboň si Richard Krajčo 
s kapelou vybrali proto, že letos pořádají své vlastní hudební kempy, až na výjimky vypouští festivaly. Jenže v jižních Čechách nenašli žádný vhodný amfiteátr. „Chybělo uspokojení fanoušků z jižních Čech. Zámecký park je hezký areál s dobrou kapacitou. Pro fanoušky z jižních Čech máme ještě malý bonus: bude to plnohodnotný koncert jako na turné Inzerát. Delší než klasický festivalový set, v plné palbě, zatímco na kempech půjdeme více akustickou cestou," řekl manažer kapely Kryštof Jan Lippert.

K jižním Čechám pojí Kryštof několik vazeb. Z Českých Budějovic pochází Roman Jabůrek, který dělá kapele balónkové bomby, žije zde pódiový zvukař skupiny Martin Štecher. Lídr Richard Krajčo má rád Český Krumlov, z koncertů nezapomene na zážitek 
z budějovického klubu New York v listopadu 2001.

„Přišla tam za námi tehdy do šatny opilá fanynka, bohužel tam usnula a my jsme ji nemohli dostat pryč. Nebylo to od nás moc hezké, ale vzali jsme fixy a celou jsme ji pomalovali," vzpomínal letos Richard Krajčo.

Na jih Čech se Kryštof 
27. června vrátí po čtyřech měsících. Roli při volbě Třeboně hrálo podle Pavla Barnáše i to, že jako organizátor má za sebou velké koncerty Jaromíra Nohavici či Tomáše Kluse. „Jsem moc rád, že si zvolili Třeboň. Město má samozřejmě svého genia loci, historicky se zde stávaly velmi zajímavé věci, již od dob Petra Voka. Snažím se na ně navázat," řekl Pavel Barnáš.

Atmosféru města ocenil i Jan Lippert. Oslovil ho především areál zámeckého parku. „Je to přírodní prostředí, které máme rádi," řekl manažer kapely Kryštof, která teď nahrává nové písničky ve studiu se dvěma americkými producenty. „Myslím, že deska bude pro hodně lidí překvapením," doplnil Jan Lippert.

Štáb Okolo Třeboně je naplno ponořen do příprav. Divákům doporučuje, aby na koncert vyrazili s lehkým předstihem, například kvůli parkování. Pavel Barnáš radí, ať dorazí včas a nejedou na poslední chvíli.

„Připravujeme se na to, abychom měli například dostatek čteček na vstupenky, ale i tak  bude odbavení na místě trvat o deset minut víc, než je běžné. Srovnal bych to 
s koncertem Paula McCartneyho v Mnichově, kam přijelo také hodně lidí. Předpokládám, že ten víkend to bude největší akce na jihu Čech," řekl Pavel Barnáš.