Průběh soutěže, do níž se mohou zájemci hlásit právě v těchto dnech, bude rozložen do dvou měsíců – května a června.


Výběrové kolo se uskuteční již v sobotu 19.května v sále ZUŠ na Piaristickém náměstí v krajském městě. Odborná porota vybere z obou věkově odstupňovaných kategorií (10 až 15 a 15 až 20 let), kde je podmínkou vystoupení zazpívat a capella (tedy bez hudebního doprovodu) jednu písničku podle vlastní volby, maximálně po dvaceti soutěžících pro postup do dalšího soutěžního kola.


Konečný verdikt poroty budou znát všichni zúčastnění ještě týž den do 16 hodin. Zpěv s hudebním doprovodem a na mikrofon pak bude v podmínkách soutěžního kola, pro něž byl zvolen termín 2.června. Postupujícím bude dána možnost výběru písní z daného repertoáru.


Po pěti nejlepších z každé věkové skupiny se pak utká v Koncertní síni Otakara Jeremiáše 18.června, kde se rozhodne o konečných vítězích Zlatého mikrofonu.


„Přihlášky lze posílat na ZUŠ Piaristické náměstí či na mailovou adresu: studiosong@email.cz. Pokud budou zájemci potřebovat bližší informace, mohou telefonicky oslovit hlavní pořadatele soutěže Otakara Kováře – 603 523151 nebo Františka Černocha – 776 866093. Jasný zájem o tento žánr signalizoval už loňský ročník soutěže, kdy se vítězem stal Jan Kopečný, semifinalista loňské televizní SuperStar.


Kdo ví, zda i letos nebude mezi soutěžícími nějaký potenciální účastník obdobné populární soutěže. V každém případě je to ale báječná příležitost zkusit si vystupovat na mikrofon, před posluchači a zkonfrontovat své schopnosti s dalšími adepty,“ doplnil Pavel Steffal, ředitel pořadatelské ZUŠ.