Finalisté z výběrového kola se utkali na pódiu KD Slavia na začátku tohoto týdne a ještě týž den se dozvěděli výsledky celokrajské soutěže, kterou opakovaně iniciuje českobudějovická Základní umělecká škola v Piaristické ulici.


V první kategorii si vavříny odnesla Tereza Nálevková ze ZUŠ B. Jeremiáše, druhou příčku obsadila Leona Gogolicynová ZUŠ Piaristická a na třetím stupínku se umístila Lucie Svobodová (2.soukromá ZUŠ Č.Budějovice). Vítězství ve druhé věkové skupině si vyzpívala Edita Poláchová (ZUŠ Piaristická), Irena Sersenová (2. soukromá ZUŠ Č.B.) získala druhé místo a třetí patřilo Petře Johnové (ZUŠ Bezdrevská).


„Nejen zájem, ale i úroveň účastníků soutěže jsou zavazujícím důvodem, proč budeme v soutěžní formě Zlatého mikrofonu pokračovat i v dalších letech. Jsem přesvědčen, že s mnohými z těchto jmen, které dnes vidíme na listině vítězů, se v budoucnu setkáme i v dalších úspěšných souvislostech,“ zhodnotil přínos krajské hudební akce Pavel Steffal, ředitel pořadatelské hudební školy.