Martin, žák českobudějovické ZUŠ Piaristická ze třídy Pavla Steffala ale není jediný, kdo v celorepublikovém měřítku zviditelnil svou školu soutěžními úspěchy.

Ve stejné soutěži získala čestné uznání také Sabina Bartizalová rovněž pod vedením P.Steffala. Z klavírní soutěže v Praze si pak přivezl čestné uznání Vojtěch Adamčík (třída Jiřiny Riesové), který své kvality prověřil i v červnové Prague Junior Note, na níž obsadil třetí místo.

V Liberci, kde figurovaly smyčcové nástroje, uspěl Jakub Vostoupal (tř. Štěpánky Rudolfové) s pěkným druhým místem.

Nejvíce žáků zabodovalo ale v Teplicích, kde se soutěžilo ve hře na akordeon – druhý stupínek v žebříčku vítězů ve své věkové kategorii získalo sourozenecké duo Jana a Přemysla Kopečných a také samostatně Přemysl Kopečný, Petra Bočková (tř. Marie Syrovátkové) a Tomáš Rožboud (tř. Aleny Pustějovské).

A hned dvě ocenění si ze soutěže smyčců odvážela korepetitorka Eva Mezerová za výborný klavírní doprovod.

„Myslím, že každého pedagoga potěší dobré umístění jeho žáků, vždyť jejich úspěch je vlastně i úspěchem učitelů. Naše škola vždycky dosahovala dobrých výsledků jak v regionálním, tak celorepublikovém měřítku a věřím, že tomu tak bude i do budoucna. A jsem také přesvědčen, že jména, která si nyní čtenáři přečtou, jsme rozhodně neslyšeli naposledy,“ říká Pavel Steffal, ředitel úspěšné ZUŠ.