Na Open Air Musicfest Přeštěnice vystoupí mimo jiné kapely Kryštof, Wohnout, Monkey Business, Visací Zámek nebo slovenská formace No Name. Informoval o tom jeden z organizátorů festivalu Josef Kašpar.

Osmasedmdesátiletý spisovatel má k Česku velmi kladný vztah. „Mé spojení s Čechy pro mě bylo vždycky příjemným tajemstvím. Nejde to jednoduše a racionálně vysvětlit. Mám prostě k Čechům blízko, a čím víc se o nich dozvídám, tím je to spojení hlubší. Doufám, že někdy přijedu do Prahy a budu tam žít několik měsíců, aniž bych propagoval nějakou knihu - chtěl bych tam jenom být a nasát tamní kulturu,“ řekl již dříve Fulghum.

Patří v současnosti mezi nejpopulárnější světové spisovatele. Nejznámější a zároveň jeho první vydaná kniha má název Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce. Vyšla v roce 1988 a okamžitě se stala bestsellerem, prodalo se jí 14 milionů kusů v 93 zemích. Mezi Fulghumovy další tituly patří Už hořela, když jsem si do ní lehal, Ach jo, Možná, možná ne, Od začátku do konce, Opravdová láska, Slova, která jsem si přál napsat sám nebo Co jsem to proboha udělal?

Festival v Přeštěnicích má patnáctiletou historii. V minulosti na něm vystoupili například David Koller, Vypsaná Fixa, Mňága a Žďorp, Divokej Bill, Chinaski nebo Xindl X. V předchozích ročnících denně festival navštívilo až 4000 lidí.