Za hojné účasti fanoušků začalo celorepublikové turné kapely k úspěšné nové desce Místečko. Kapela v jižních Čechách zahraje ještě 9. září, a to na Táborských slavnostech.

Nová deska Místečko se již několik týdnů drží na předních příčkách nejprodávanějších tuzemských alb. Návštěvníci koncertů se mohou těšit na zajímavé hosty. Nejvzácnějším hostem celého turné bude zahraniční producent alba Místečko Gerry Leonard, který na všech koncertech zahraje na kytaru.
"Neméně zajímavé bude exkluzivní spojení tří zpěvaček a jejich speciálně připraveného repertoáru, který na turné uslyšíte: Věry Martinové, Pavlíny Jíšové a Adély Lounkové; nebo vystoupení Oldy Veselého a €-bandu," vyjmenoval další hosty houslista a zpěvák Karel Holas ze skupiny Čechomor.
Olda Veselý, bývalý člen skupiny Blue Effect, hrál v Brněnské skupině Synkopy 61, v posledních osmi letech vystupuje s vlastním hudebním tělesem €-band.

Na nové desce Místečko zpívají také Ewa Farna a Lenka Dusilová. Obě zpěvačky již s Čechomorem v minulosti spolupracovaly - Dusilová na albu Proměny a Farna na trilogii pověstí ze slezských, moravských a českých hradů a zámků. Inspirací pro název alba je stejnojmenná píseň Místečko. Kromě ní na desce zazní dalších dvanáct skladeb, které opět vycházejí z lidových námětů, jen s drobnými textovými či hudebními úpravami. (čtk)