Jihočeské divadlo uvede v sobotu 7. prosince ve světové premiéře scénickou kantátu Et nunc et semper (Nyní a navždy) pro sóla, sbor a orchestr, jejímž autorem je hudební ředitel opery divadla, dirigent a skladatel Mario De Rose. Ve druhé části večera pak scéna nabízí v italském originále jednoaktovou operu Pietra Mascagniho Cavalleria rusticana (Sedlák kavalír).

Sedlák kavalír je základním kamenem italského verismu a patří mezi nejkrásnější a nejhranější světové opery, řekl dramaturg divadla František Řihout. „Inscenaci spojuje věčné téma vášnivosti a pravdivosti nejsilnějších lidských citů. Věnujeme ji 150. výročí narození Pietra Mascagniho, který se narodil 7. prosince 1863, tedy v den naší premiéry,“ řekl šéf opery Miloslav Veselý.

V inscenaci vystoupí pěvci pěti národností - české, čínské, portorikánské, ruské a ukrajinské. Hlavní roli Santuzzy ztvární ruská dramatická sopranistka Olga Romankovová. V tenorové postavě Turida se představí portorikánský pěvec Lázaro Calderón, v barytonové úloze Alfia se vystřídají Alexandr Beň a Miloš Horák.

V první části večera, ve scénickém provedení kantáty Nyní a navždy, vystoupí Maria Bisso, Alexandr Beň a WeiLong Tao spolu se sborem a baletem Jihočeského divadla v choreografii Attily Egerháziho.