Nedvědi slaví šedesátiny stejně jako Petr Novotný. Skupina Fešáci bude v prosinci existovat 40 let a jejich dobristovi Františku Pátkovi je letos 70.


S nápadem na turné po deseti letech od slavného strahovského kocertu přišel kapelník Fešáků Antonín Kny: „Říkal jsem si loni na podzim – je to deset let od Strahova, proč to nezopakovat? A povedlo se. K těm výročím ještě musím doplnit mých kulatých 20 let u Fešáků a k tomu mi je letos 45. Navíc – šedesát by letos bylo i Michalu Tučnému, na kterého během turné také vzpomínáme. Pořád je co slavit,“ říká Kny a zároveň vyvrací katastrofické informace o operaci či infarktu Jana Nedvěda, které se objevovaly v médiích. „Honzovi není osmnáct, ale žádný infarkt neměl, jen byl na plánovaném vyšetření, při kterém mu byla provedena katetrizace. Pak si potřeboval odpočinout, a tak si naordinoval měsíční volno. Ale do Třeboně se moc těší.“

Velkolepé oslavy

František Nedvěd jedenáctiletou přestávku mezi opětným shledáním se s bratrem na jevišti nijak zvlášť necítí. „Mně ani nepřipadá, že nějaká přestávka byla. Všechno je fajn.“ V rámci turné se letos zatím uskutečnily čtyři koncerty – v Liberci, Táboře, Ústí nad Labem a na hradě Loket.


Diváci na nich viděli nejen Fešáky a sólová vystoupení obou Nedvědů, ale také jejich společné vystoupení na závěr. Třeboňský koncert bude totiž specifický oslavou narozenin Petra Novotného, který se na koncert těší.


Přes prázdniny vystupuje Novotný méně, takže se mu stýská po kontaktu s publikem. „Mám v podstatě absťák, takže ten třeboňský koncert je vlastně výborná léčba. A navíc – mám to tam moc rád. Jezdím tam na výlety, takže možnost vystupovat v Třeboni a dokonce na zámku, to je vlastně na takový bonus,“ přiznal Petr Novotný, kterému by udělalo největší radost, kdyby jeho narozeniny nikdo neslavil.


„Nemám pocit, že zrovna moje šedesátka je to, co by měl probírat celý národ, ale Tonda se rozhodl, že v Třeboni se slavit bude,“ zmínil Novotný. Takže dárek chystají všichni.

Kapr jako dárek

Například Honza Nedvěd chystá kapří specialitu s vyhlášenou třeboňskou rybí restaurací Šupina, překvapení vymýšlejí i ostatní muzikanti a pořadatelé.
A dárek mohou, budou-li chtít, přinést klidně i diváci. A co by to mělo být? „Cokoli od jídla. Petr jí všechno, o tom jsem se přesvědčil mnohokrát. Ty jeho diety, to je jen takové mimikry, jí rád,“ přidává na závěr radu Antonín Kny.


Překvapení jsou připravena i pro diváky – během koncertu budou z vyplněných anketních lístků vylosováni výherci, kteří získají zdarma sobotní exkurzi do třeboňského pivovaru. K tomu vymysleli pořadatelé zvláštní soutěž o nejlepší recept na guláš.


„Ivan Vodochodský je exceletní kuchař a Petr zase exceletní jedlík, takže oni dva budou odbornou porotou. Autor nejlepšího receptu vyhraje sto piv,“ vysvětlil Antonín Kny. Připravena je i řada dalších cen a bonusů.


Další akce agentury Bárny - Zpátky do Třeboně se koná 24. srpna a vystoupí na ní Tři sestry, Doktor P.P. a MZH. Podrobnosti o obou akcích jsou na www.okolotrebone.cz.