Ředitel souboru opery Jihočeského divadla Tomáš Ondřej Pilař na operetu prvorepublikového skladatele Jána Móryho láká: „Pokud máte rádi kouzlo starých černobílých filmů, rozhodně to bude titul pro vás. Tato nádherná, komická a lehká zpěvohra vznikla v koprodukci opery činohry a baletu. Bude to velkolepá podívaná.“

Těšte se na na komedii se záměnou identit. „Opereta Slečna vdova oplývá nesmírně zábavnou zápletkou a inteligentním humorem, čímž, ruku na srdce, vybočuje z řady běžně uváděných děl tohoto žánru,“ přibližuje Tomáš Ondřej Pilař.

Scénografie odkazuje na dobu vzniku této operety. Jihočeské divadlo vydalo ve stejném stylu u příležitosti vzniku této inscenace parfém Fleurrete pojmenovaný podle hlavní postavy.

close Hlavní postavu, miss Fleurrete budete vnímat třemi smysly. info Zdroj: Deník/Kamila Šmídová zoom_in Hlavní postavu, miss Fleurrete budete vnímat třemi smysly.

„Bude k zakoupení na každé repríze a bude vonět v sále,“ uvádí Tomáš Ondřej Pilař a doplňuje zajímavost, díky níž může titul nazývat komedii pro tři smysly: „Jedná se o kopii parfému, kterým voněla Adina Mandlová v roce 1938. Bude to mimořádné a exkluzivní.“

Opereta Slečna vdova byla poprvé uvedena v roce 1935, zaznamenala úspěch, ale po válce byla považována za ztracenou. Před čtyřmi lety dílo rekonstruovali muzikologové v Bánské Bystrici, rodišti Jána Móryho, a tak můžete zajít na novodobou českou premiéru.