Dva samostatné koncerty 
a jako bonus několik písniček společných. To vše se chystají předvést publiku 13. listopadu ve Sportovní hale 
v Českých Budějovicích tyto dvě hvězdné stálice.
„Minulý rok začínala Věrka, tak jsme si to letos prohodily a začnu já. A mám pro své fanoušky hned několik novinek. Za prvé uslyší písničku, kterou jsem před letošním turné ještě nikdy nezpívala. A za druhé mám novou kapelu. Jmenuje se Amsterdam a mě to s nimi skutečně moc baví," říká Petra Janů, která na zkoušku s novou kapelou, jež probíhala 
v létě v jihočeských Slavonicích, pozvala jako první právě náš Deník.
Zatímco Petra Janů vystoupí s novou kapelou , Věru Špinarovou bude stejně jako minulý rok doprovázet kapela jejího syna, Adama Pavlíka.
„Učíme se i nové texty, ale já celoživotně všechno odkládám na poslední chvíli 
a ani tentokrát to není jinak. Vždycky to ale nakonec zvládnu," říká s upřímných smíchem zpěvačka.
Ona i její kolegyně a kamarádka si prý společné koncertování neskutečně užívají.
„Známe se dlouho a když jsme dostaly nabídku, že bychom mohly zpívat spolu, přišlo nám to jako dobrý nápad," má radost ze společného turné i zpěvačka Věra Špinarová.
V Českých Budějovicích vystoupí umělkyně v rámci turné 2014 – 2015 už podruhé.
„Minulý rok bylo vyprodáno, atmosféra byla úžasná, 
a tak se do mých milovaných jižních Čech vypravíme znovu," těší se Petra Janů, která má nedaleko Stráže nad Nežárkou chalupu a považuje se tak za poloviční Jihočešku.
„Když mám volno, trávím ho většinou na chalupě. Třeba v létě jsem tady skoro pořád a vyjíždím odtud na koncerty. Prostě, jižní Čechy jsou pro mne opravdu druhým domovem. Chalupa stojí uprostřed lesů a jak já říkám, hlídá ji 700 let starý javor. No prostě pohádka," popisuje idylku na milované chaloupce Petra.
Na relax na chalupě teď ale nebude mít nějakou dobu tolik času, protože v rámci turné, jehož součástí je i zastávka v Budějovicích, budou zpěvačky jezdit nejen doslova po celé republice, ale navštíví dokonce i Slovensko.