„Už vprvní třídě, kdy jsem si přečetl sbírku pohádek Jana Drdy, jsem se do té knížky zamiloval a dodnes je mou nejoblíbenější,“ říkárežisér a scénárista Zdeněk Troška, který sáhl po předloze do bohaté studnice klasických Drdových pohádek už poněkolikáté.
 
Přestože najít lokalizace vhodné pro natočení takové pohádky není vůbec jednoduché, „štábní špehové“ dokázali objevit vnaší zemi několik poetických exteriérů. Mezi taková půvabná prostředí patřila například Stará obora vHluboké nad Vltavou, kde kdysi Otakar Vávra točil Oldřicha a Boženu.
 
Obora režiséra okouzlila, takže nakonec se stala jedním zdalších hlavních aktérů pohádky. „Dnes jsou lesy hodně prosekané a vyčištěné. Ale pohádkový les musí být tajemný, musí to být zarostlá smrčina spopadanými stromy. Právě ve Staré oboře se nechává les přirozeně růst, je tu spousta romantických zákoutí plných tlejících kořenů a suchých větví,“ popsal Zdeněk Troška.
 
Jednou zdalších podmínek exteriérového natáčení je absence sloupů elektrického vedení. Podle Zdeňka Trošky se tentokrátpro oddělení triků stalo noční můrou odstraňovánívšudypřítomných drátů elektrického napětí. Přesto se podařilo jednu takovou téměř pohádkovou louku, na které Majdalenka kropí prádlo, najít u Žabovřesk, odkud přinášíme čtenářům několik snímků.
 
 

Vhlavních úlohách se představí: Matěj – Jan Dolanský, Majdalenka – Taťana Krchovová
Král – Ladislav Potměšil, Princezna – Veronika Kubařová, Madlafous – Miroslav Táborský, Ondra – Miroslav Hrabě, Generál – Přemysl Kubišta, Hofmistr - Pavel Kikinčuk, Dvorní dáma – Taťjana Medvecká.