Připravila je už čtvrtým rokem za podpory města agentura Kultur–Kontakt.


„Za doprovodu dvou hašteřivých sester, Pověsti a Historie, diváci navštíví osm zastavení, aby se poutavou formou hraných obrazů dozvěděli něco málo z bohaté historie královského města České Budějovice,“ uvedl za organizátory Miroslav Mareš.

„Vydáme se na výlet koněspřežkou. Průvodcem bude samotný stavitel koněspřežní železnice František Josef Gerstner. Historie se nezapomene zmínit ani o takových velikánech, jako byli vynálezce a podnikatel František Křižík a August Zátka, s nímž společně založíme první akciový pivovar Budvar,“ popisuje dále Mareš.

Tentokrát se noční prohlídky zaměří převážně na období 19. století, tj. století páry a vynálezů.

Noční prohlídky nejsou určeny pouze pro turisty – určitě osloví i místní občany. Ti sice denně procházejí ulicemi města, ale spěchají a nestačí vnímat jeho krásy.

Prohlídky budou vždy ve čtvrtek; první se uskuteční 19. června a poslední 25. září. Jejich začátky jsou stanoveny na 19, 19.45, 20.30 a 21 hodin. Vstupenky je však nutné si zarezervovat u pořádající agentury (telefon 387 310 412, pondělí až pátek 12 až 16 h). Dospělí zaplatí za noční prohlídku 210 Kč.