Dračí lodě obsadí v sobotu Sokolský ostrov na soutoku řek Malše a Vltava v Českých Budějovicích. Podívaná začne už v 10 h, samotný závod pak ve 12 h.

Slavnostní den s oslavou 60. výročí založení TJ Sokol Vitín a 120. výročí založení SDH se uskuteční v sobotu od 10 h. Zájemci si budou moci prohlédnout opravenou kovárnu z roku 1833, kapličku z roku 1815, hasičskou zbrojnici, chybět nebude hudba a občerstvení. Od 12 h oslava pokračuje ve sportovním areálu.

Komařičtí dobrovolní hasiči oslaví 120. výročí založení svého sboru v sobotu od 13 hodin na louce pod Komařicemi mezi mosty. A návštěvníkům se představí v celé své parádě! Na programu je soutěžv požárním útoku smíšených družstev, netradiční štafeta, ukázky historické hasičské techniky a výstava z historie komařického hasičstva. Pro děti i dospělé je připraven kulturní program a stánky s občerstvením. Od 17 hodin bude na venkovním parketu hrát k tanci i poslechu Mladá kapela.

Vrátovrčku 2017, odpoledne a večer plný zábavy, chystají na sobotu ve Vrátě u Českých Budějovic. Pořadatelé slibují zábavu pro všechny generace. Program začne ve 14 h a potrvá do jedné ráno. Vystoupí mažoretky, Dudlajda, Maxa Band a další, chystají se atrakce pro děti i ohňostroj.

Dětská noční soutěž v požárním sportu se koná v pátek od 21 h na hřišti v Ločenicích. V sobotu v 10 h startuje na rozcestí ke hřišti den dětí s názvem Země pod lupou a od 14 h se na ločenickém hřišti koná hasičský srandamač Memoriál Václava Šmejkala.

Modely letadel a lodí uvidíte v sobotu a neděli od 13 do 17 h na Obecním úřadě v Litvínovicích. Vstup je zdarma.

Na kole okolo Doudleb se vydejte v sobotu. Jede se směrem hrad Velešín a Sedlce, po návratu oheň, buřty a kytara. Nutné je předem se objednat na Obecním úřadě Doudleby.