Vtipkuje, že ve Strakonickém dudákovi hrál všechno kromě Dorotky. Směje se skoro pořád, ač člověk tuší, že je to trochu maska klauna. Zdaleka nejen díky svému komediálnímu talentu a z posledka postavě Saturnina patří k těm, na které se do Jihočeského divadla chodí. Po 30 letech ho herec Roman Nevěčný opustí, na podzim nastoupí do Mahenovy činohry Národního divadla Brno. Je tak již pátým členem jihočeského souboru, který v rozpětí podzim 2013 – podzim 2014 odejde. Odchod již oznámili šéf činohry Martin Glaser (nyní ředitel ND Brno), Martin Hruška, Ondřej Veselý a Ondřej Volejník.

S angažmá na jihu Moravy, kde se narodil, koketoval již déle. „Jenže se tam velice rychle střídali šéfové, slibovali, pak slovo nedodrželi. Impulsem pro mě byl Martin Františák, se kterým jsme dělali Advent. Režíruje vás téměř telepaticky, beze slov. Má neskutečný dar, že to připraví bez řvaní a hysterií, rovnou vstoupíte do atmosféry, a to je totální pecka. Navíc je  nádherný člověk, Valach, má srdíčko," říká herec, jemuž bude 29. ledna 52 let.

Herec Roman Nevěčný v Jihočeském divadle jako Saturnin.Změny nastaly rovněž v Malém divadle (dřívě loutkohra). Vedení se o deset let omladilo. Novým uměleckým šéfem je od 1. ledna Petr Hašek (34), který nahradil čtyřiačtyřicetiletého Zdeňka Jecelína. V sobotu se zároveň premiérou akční komedie Etiketa pro sígry představí nový režisér a dramaturg Janek Lesák, jenž  dokončuje DAMU.

Největší změna přijde na podzim - Jihočeské divadlo bude mít nového ředitele. V březnu by mělo být jasné, kdo jím od 1. listopadu bude. Jiří Šesták, který JD řídil od 1. ledna 2004, oznámil, že 31. října rezignuje, protože se chce plně věnovat práci senátora. Komise odborníků má jméno jeho nástupce oznámit českobudějovickým radním do 7. března.

Více v pátečním Deníku