„Během celého víkendu bude pestrý program na několika místech města. Akce nabídne hrad, zámek, kovárna, koželužna. Vlastně téměř v každé historické budově se bude něco dít,“ uvedla Květa Jarolímková z informačního centra.

Například se bude možné podívat výjimečně do zámku nebo si zabubnovat či zatančit. Otevřeno bude i několik různě tématických výstav.
V sobotu je na programu taneční dílna zaměřená na orientální a africké rytmy.

„Opět vás zveme na taneční dílnu, při které si příjemným způsobem protáhnete tělo a zarelaxujete v příjemném prostředí Koželužny,“ pozvala Jarolímková do budovy nedaleko hradu, kde od 10 do 14 hodin bude příležitostný kurz.

Zároveň Koželužna nabídne výstavu „Po stopách společné historie“, která ukáže fotografie a dokumenty o historii Nových Hradů a Novohradska. V Kovárně se zase uskuteční od 10 do 17 hodin program nazvaný Regionální řemeslné výrobky z Novohradska a Štrúdlování. „Velmi přivítáme každého, kdo by byl ochoten nám pomoci s pečením štrúdlů nebo přímo v Kovárně. Výstava bude v Kovárně i v neděli,“ řekla Olga Černá ze spolupořádající Společnosti Rožmberk.

Sobota nabídne ještě vystoupení kapely „Z KAMEN VEN“ aneb Vyprovoďme léto v rytmu. „Bude to hudební i taneční odpoledne, při kterém můžete být pouhým divákem a posluchačem nebo můžete aktivně vplout do rytmů odcházejícího léta,“ popsala další bod programu Jarolímková.

Vítány jsou podle pořadatelů vlastní rytmické „nástroje“ – chrastítka, bubínky, rýžové plechovky, klacíky a jiné nástroje dle vaší fantazie, akce se uskuteční na hradním nádvoří Státního hradu Nové Hrady od 14.00 hodin a vstupenka bude stát vstupenka 50 korun, děti mají vstup zdarma.

Večer nabídne Václavskou zábavu, hraje Podhoranka a Monika v Hotelu Máj. V neděli bude možné navštívit například výtvarnou dílnu zaměřenou na intuitivní malbu. Výtvarné tvoření a malování se uskuteční v příjemných prostorách Koželužny od 10 do 17 hodin.

Výstava hub, které by měli nasbírat účastníci Mykologických dnů, které se ode dneška konají v Nových Hradech, je plánována na neděli do prostor zámku, kde sídlí Akademické a univerzitní centrum. Zároveň zde bude připravena poradna pro houbaře od 9 do 18 hodin.

Jedním z vrcholů nedělního programu rozloučení s letní sezonou bude koncert Hany a Petra Ulrychových a skupiny Javory. Je naplánován na hradní nádvoří Státního hradu Nové Hrady od 14 hodin a vstupenka stojí 200 korun.

Další informace a předprodej vstupenek na jednotlivé akce nabízí Kulturní a informační centrum Nové Hrady na telefonních číslech 386 362 195 nebo 602 150 208, případně také na adrese kic@ novehrady.cz.