„Dobrovolník českobudějovické charity Roman Nenádl promítne snímky, které pořídil při naší jarní návštěvě Běloruska,“ uvedla Taťána Boušová z Poradny pro uprchlíky a migranty Diecézní charity České Budějovice.


„V Bělorusku máme projekt Adopce na dálku, ve kterém pomáháme několika desítkám sirotků nebo dětí bez rodinného zázemí.
Za pět tisíc korun na rok dostanou školní pomůcky nebo se mohou zapojit do volnočasových aktivit. Díky příspěvkům se tak například učí hrát na housle nebo chodí do sportovních oddílů.“


Diskusního večera, při kterém se návštěvníci dozvědí o životě lidí v Bělorusku, se zúčastní také jihočeští rodiče, kteří si děti v této zemi diktátora Lukašenka již adoptovali.


„V současné době sháníme ochotné dárce pro další desítky dětí,“ prozrazuje Boušová. „Věříme, že se najde dost citlivých lidí, kterým není lhostejný osud malých sirotků v Bělorusku. Děti, které zde žijí často ve velmi tísnivých podmínkách, mají přece právo na šťastné dětství stejně jako jejich vrstevníci tady v jižních Čechách.


Některé z nich dokonce přijedou v létě na týdenní pobyt sem k nám,“ dodává Taťána Boušová z Diecézní charity České Budějovice.