„Hned po oficiálním zahájení slavností bude připraven festival mladých umělců Jihočeský talent 2007, v rámci kterého se představí talentovaní jednotlivci i skupiny jako například folklorní soubor Bárováček, taneční skupina Victory, dechové orchestry, baletní vystoupení nebo moderní gymnastika v podání různých uměleckých škol a mnoho dalších. Ve 20.30 hodin vypukne na českobudějovickém náměstí májová módní přehlídka Artmodels, která odhalí módu českých i zahraničních oděvních značek, kolekce módních návrhářů a dá prostor také tvorbě mladých výtvarníků z oděvní školy Písek,“ představuje dnešní program slavností na českobudějovickém náměstí Lenka Střítecká z pořádající agentury Art4promotion.


Kromě českobudějovického náměstí se budou slavnosti města konat také na Sokolském ostrově, kde dnes začíná program v 15 hodin. Připravena bude indiánská vesnice, originální týpí, soutěže v házení tomahawkem nebo střelbě z luku, ukázky indiánských tanců, písní a bubnování, výroba zdobení, mokasín, bubnů, pečení indiánského chleba a další zajímavý program.


Slavnosti města budou pokračovat také v sobotu od 10 hodin na obou místech zároveň.


Pro děti budou po oba dny na náměstí připraveny soutěže o ceny, diskotéky, nejrůznější atrakce a v sobotu od 20.30 hodin také májový lampionový průvod s indiány, který povede z náměstí Přemysla Otakara II. přes Sady na Sokolský ostrov, kde bude připraven další program v podobě opékání špekáčků nebo ukázek pravých indiánských tanců a rytmů.


Po oba dny bude na náměstí probíhat soutěž s ACR auto o BMW a FORD na víkend! Podrobný program najdete na www.slavnostimesta.cz.