Výstava byla uspořádána k šedesátinám vystavujícího autora, k jehož jménu lze připojit celou řadu přívlastků spojených s jeho košatou činorodostí. Kromě toho, že je Martin Němec akademickým malířem, funguje i jako hudební skladatel, textař, scénárista a prozaik. Vystudoval AVU v Praze a malířství se věnuje trvale, s menšími přestávkami. Je kapelníkem dvou poměrně známých skupin – Precedens, v ní opět zpívá Bára Basiková, se kterou vydal před časem CD Aurora, a Lili Marlene, s níž právě dokončuje debutové album Tango desolato.


K celovečernímu filmu s pracovním názvem Tma, který režisér Juraj Herz má natáčet již v tomto roce, napsal scénář, za nějž dostal cenu Nadace Miloše Havla, bude k němu komponovat i hudbu a podílet se na výtvarné stránce. Vytvořil rovněž hudbu k televiznímu seriálu Poslední sezona včetně úvodní písničky Touha, která zabodovala v hitparádě Českého rozhlasu a stala se doslova hitem. Mimo to po úspěšném knižním titulu Stodola dokončuje již druhý sborník svých povídek.


„Je to doslova renesanční člověk,“ říká o vystavujícím malíři galeristka Marie Hanušová, která Němcovu květnovou vltavotýnskou prezentaci bude společně s Bárou Štěpánovou uvádět.


V doprovodném programu vernisáže pak zazpívá Bára Basiková (Precedens) a Dáša Součková (Lili Marlene).