České Budějovice – Další důkazy si vyžádal Okresní soud v Českých Budějovicích v případu ředitele Alšovy jihočeské galerie (AJG) Lubomíra Bednáře. Toho žaluje bývalá mluvčí Iva Johnová, že ji neoprávněně propustil pro nadbytečnost, když poté přijal na její místo novou zaměstnankyni. Spor vyřeší soud v květnu.

Senát ve čtvrtek vyslyšel právničku Johnové. Ta přišla s obviněním, že Bednář antedatoval smlouvu s firmou Freetime Europe, která se AJG starala o web. Šéf galerie by tak dokázal, že Johnová na svou práci nestačila. Již dříve Deník informoval, že Bednář chtěl ze stejného důvodu zpětně podepsat smlouvu i po herci Jakubu Doubravovi, ten však podvod odmítl.

„Chceme mít v téhle věci jistotu, i když jsem si vědom toho, že nemusí jít čistě o věc práva, ale je to věc určité věrohodnosti a přece jenom pochybnosti tady byly,“ vysvětlil předseda senátu Vladimír Košta.

Před soud tak předstoupí jako svědek zástupce firmy Freetime Europe Jiří Hebík. Advokát Bednáře další dokazování kritizoval. „Řekl bych, že se to účelově protahuje. Je to běžný pracovní spor, který tu vyvolal emoce, které k tomu nepatří,“ řekl v soudní síni Bednářův obhájce Robert Tschöpl.