Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Brněnská národní výstava psů první lednovou sobotu 2024.Výstavu psů můžete navštívit na výstavišti.Zdroj: Deník/Petr Turek

Oblastní výstava psů
Kdy: sobota 2. března od 8 do 16.30 h
Kde: pavilon T1 a R1 budějovického výstaviště
Proč přijít: Výstava klubu chovatelů teriérů a klubu anglických buldoků. Vstup na výstavu bude možný jen hlavní branou, vstupné 50 korun, zlevněné 25 korun.

Výlet údolím Černé a na Jelení hřbet
Kdy: sobota 2. března
Kde: od lesovny Žofín v 10 h
Proč přijít: Výlet divočinou Novohradských hor. Vychází se od Lesovny Žofín, kde dříve stával lovecký zámeček Sofienschloss. „Projdeme údolím proti proudu říčky Černé k bývalé plavební nádrži Zlaté Ktiši a dále za hranici do rakouského Schwarzau. Zpět se budeme vracet po Jelením hřbetu. Vystoupíme na něj z rakouské strany, kde si užijeme cestu po neznačených horských hřebenech a krásné výhledy na rakouskou část hor. Trasa asi 15 km není příliš turisticky náročná, většinou po zpevněných lesních cestách a dobře schůdných lesních pěšinách,“ píše se v pozvánce. Více info a přihláška na tel. 608 072 506.

Výstava orchidejí, masožravek a dalších rostlin
Kdy: ještě do neděle 3. března, 9 až 17.30 h
Kde: Jihočeské muzeum
Proč přijít: Navštivte tropický ráj plný barev a vůní na výstavě orchidejí, masožravých rostlin, bromélií, kaktusů, sukulentů a dalších rostlin. Můžete si tu zakoupit snadno pěstovatelné rostliny i vzácné botanické rarity. Připraveny jsou komentované prohlídky, poradna pro pěstitele i květinový workshop.

Folklórní ples
Kdy: sobota 2. března od 19.30 h
Kde: KD Vltava v Budějovicích
Proč přijít: Oslavte krásu jihočeského folkloru – zpěvem, tancem a dalšími radovánkami. Na co se můžete těšít? Přehlídka jihočeských lidových muzik, bohatá tombola, tradiční taneční hry, půlnoční překvapení.

Společenský večer klubu dárců krve
Kdy: sobota 1. března od 19 h
Kde: KD Vltava v Budějovicích
Proč přijít: Vystoupí zpěvačka Petra Černocká, k tanci a poslechu zahraje kapela Mašinka, večerem provede Jarda Pavlík. Vstupné 299 korun.

Dětské šibřinky
Kdy: sobota 2. března od 14 h
Kde: budějovická sokolovna na Sokolském ostrově
Proč přijít: Všechny děti a příznivci Sokola jsou zváni na tradiční, již 33. dětské šibřinky, tentokrát na téma Sportem ku zdraví. Opět se bude tančit i hrát při diskotéce, připravený je oblíbený drobný sportovní program za dohledu cvičitelů, soutěže s odměnami, ukázky další činnosti i tradiční bohaté občerstvení.

Českokrumlovsko

Ostnaté dráty oddělují Stovku od jednoho ze sousedních domů. Ilustrační fotoZdroj: DENÍK/Martin Vokurka

Tenkrát na hranici - Ostraha hranic na Českokrumlovsku v letech 1918 – 2007
Kdy: V sobotu 2. března od 14 hodin
Kde: Regionální muzeum v Českém Krumlově
Proč přijít: Výstava, která zachycuje vývoj ostrahy hranic od vzniku Československé republiky až po vstup do Schengenského prostoru. Dějiny hranic jsou spojeny především s lidmi, kteří v její blízkosti žili, bojovali, pracovali, zemřeli nebo ji úspěšně nelegálně překročili při útěku za svobodou. Proto je výstava tvořena především jejich příběhy a doplněna množstvím dobových fotografií. V rámci výstavy je pro návštěvníky plánován bohatý doprovodný program. Zúčastní se členové klubů vojenské historie v dobových uniformách ostrahy hranic.

1000 a jedna noc
Kdy: Neděle 3. března od 15 hodin
Kde: Městské divadlo Český Krumlov
Proč přijít: Nechte se stejně jako krutý vladař uchvátit moudrostí pohádkových vyprávění půvabné princezny. Její podivuhodné příběhy jsou plné nadpřirozených bytostí, čarodějných předmětů, kouzel a zaklínadel, oddanosti, lásky i zrady. Představení plné tajuplných obrazů a vůní přináší do Českého Krumlova divadlo NAVĚTVI.

Prachaticko

Zvony  podle lidové tradice nahrazují takzvané řehtačky a jiné hrkací nástroje.Zvony podle lidové tradice nahrazují takzvané řehtačky a jiné hrkací nástroje.Zdroj: Deník / Loskot Jaroslav

Indiánský karneval
Kdy: V sobotu 2. a v neděli 3. března od 15 hodin
Kde: Sál Městského kulturního střediska ve Vimperku
Proč přijít: Zábavné odpoledne pro děti každého věku. Masky jsou nutné, protože součástí bude soutěž o nejlepší indiánský převlek. Vstupné: 70 korun

Malované řehtačky
Kdy: V neděli 3. března od 15 hodin
Kde: Prachatické muzeum
Proč přijít: Výtvarná dílnička Prachatického muzea. Zájemci se sejdou v přednáškovém sále. Vstupné: 100 korun.

Jindřichohradecko

Vepřobraní neboli vepřové hody lákalo v sobotu návštěvníky na smíchovské náplavce.Vepřové hody se chystají do Kardašovy ŘečiceZdroj: Deník/Milan Holakovský

Plnou parou do jara
Kdy: V sobotu 2. března od 10 do 16 h
Kde: Jindřichův Hradec, KD Střelnice
Vstupné: 50 Kč
Proč přijít: 1. Jarní festival aneb malou oslavu jara zažijete v hradecké Střelnici v sobotu od 10 do 16 h. Čekají vás přednášky o jarních bylinách, očistě a dávných tradicích, skvělá folková muzika v podání folkového dua Ty a My z Humpolce. Uvidíte zdobení vajíček, které si můžete i sami vyzkoušet a další dílničky i pro děti. Můžete si zakoupit nebo se nechat inspirovat velikonočním a jarním zbožím a užít si program. Nebude chybět ani občerstvení, dobrá káva či bylinkový čaj.

Vepřové hody
Kdy: V sobotu 2. března od 11 do 17 h
Kde: Kardašova Řečice, náměstí
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: Zabijačku chystají na sobotu v Kardašově Řečici. A užijí si nejen mlsné jazýčky. Po celý den bude k dispozici dřevěný dobový kolotoč, malování na obličej, děti si v kreativních dílnách zkusí vyřezávání dřevěných hraček, můžete sledovat ukázky plnění jitrnic a od 14 hodin bude vyhrávat živá kapela.

Házená pomáhá
Kdy: V sobotu 2. března od 18.30 h
Kde: Třeboň, sportovní hala
Proč přijít: Druhý ročník sportovně benefiční akce Házená pomáhá se uskuteční v sobotu 2. března od 18.30 v třeboňské sportovní hale. Jiskra Třeboň zve všechny fanoušky a podporovatele nejenom dobrého sportu, ale i místního hospice. V loňském roce se podařilo pro hospic získat 46 280 Kč. Letošní cílem je překonat společně tuto částku a pořídit pro hospic dvě nové polohovací postele, které tvoří nezbytnou součást péče v závěru života. Hospicové péči sv. Kleofáše bude poukázán veškerý výtěžek ze vstupného utkání domácí Jiskry s 1. HC Pardubice.

Písecko

Zemský hřebčinec v Písku.Zemský hřebčinec v Písku.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

X. Motolom
Kdy: V sobotu 2. března od 13 h
Kde: Záboří
Proč přijít: „Moped pincek nebo Hárlej na tom vůbec nezáleží, jaro, léto, podzim, zima, jestli prší nebo sněží. " To je motto tradičního motorkářského srazu, na který zvou dobrovolní hasiči ze Záboří u Protivína. Na desátém ročníku zahraje kapela Krypton. Na programu je také vyjížďka po okolí, beseda z motocest v hasičské klubovně či tombola. Akce se koná za každého počasí. Kdo si vezme spacák, může na místě i přespat, pořadatelé zajistí žíněnky a parkování motorek v uzamčené garáži.

Přehlídka plemenných koní
Kdy: V sobotu 2. března od 11 h
Kde: Zemský hřebčinec Písek
Proč přijít: Zemský hřebčinec Písek ožije v březnu prvními letošními akcemi. První tradiční jarní přehlídka plemenných koní se koná už tuto sobotu 2. března. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program s prezentací hřebců a řadou atraktivních doprovodných vystoupení. Přehlídka začíná v 11 hodin v kryté jezdecké hale hřebčince předvedením tří desítek plemenných hřebců. Oblíbený doprovodný program od 13 hodin určitě nejvíc potěší milovníky koní a rodiny s dětmi. Jako každý rok se mohou i letos těšit na různá drezurní vystoupení, předvedení fríského koně s Vendulkou Šponarovou, jezdeckou čtverylku zaměstnanců hřebčince, zápřež koní v kočáře, ukázky jízdy v dámském sedle a práce s chladnokrevnými hřebci. Předvede se také Míla Simandl se svou Horse show. Chybět nebudou ani vystoupení starokladrubských koní z Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem a ukázky Jízdní policie Krajského ředitelství hl. m. Prahy. Po celý den bude možnost prohlédnout si stáje hřebčince a zakoupit občerstvení. Ve 14 hodin navíc začíná komentovaná prohlídka areálu s průvodcem.

Milevský pohár
Kdy: V sobotu 2. března od 8 h
Kde: Milevsko, sportovní hala
Proč přijít: Oddíl Proactive Milevsko srdečně zve na 33. ročník mezinárodního závodu v moderní gymnastice Milevský pohár. Během dne bude možné vidět téměř 300 děvčat ve všech věkových kategoriích z České republiky, Slovenska, Polska, Rakouska, Itálie, Ukrajiny a Moldávie. Konkurence bude veliká, přijďte podpořit milevské gymnastky i vy.

Strakonicko

Maškarní bál v černošínské mateřince.Maškarní bál. Ilustrační fotoZdroj: Ivana Klepsová

Maškarní bál v Sedlici
Kdy: Sobota 2. března od 14 hodin
Kde: Sokolovna Sedlice
Proč přijít: Dětský smích bude znít v sobotu Sedlicí, kde se koná dětský maškarní bál. Užijte si zábavu i vystoupení mažoretek Prezioso Blatná.

Sportovní ples v Drahonicích
Kdy: Sobota 2. března od 20 hodin
Kde: Kulturní dům Drahonice
Proč přijít: TJ Drahonice pořádá tradiční Sportovní ples, který se koná od 20 hodin v místním kulturním domě. Těšit se můžete na bohatou tombolu. K tanci a poslechu zahraje kapela Experiment.

Táborsko

Jedno z nejslavnějších děl Andyho Warhola.Jedno z nejslavnějších děl Andyho Warhola.Zdroj: Shutterstock/mundissima

Hasičský ples
Kdy: V sobotu 2. března od 19 h
Kde: Planá nad Lužnicí, sokolovna
Vstupné: 250 Kč
Proč přijít: Sbor dobrovolných hasičů v Plané nad Lužnicí zve na ples do místí sokolovny. K tanci a poslechu zahraje jihočeská hasičská dechovka Božejáci. Těšit se můžete na věcnou loterii a půlnoční překvapení.

Andy Warhol a pop-art v Bechyni
Kdy: Do 23. března
Kde: Bechyně, Galerie 2+1 a městské muzeum
Vstupné: 100 Kč na obě výstavy
Proč přijít: Unikátní výstavu si nenechte ujít v Bechyni. Je rozdělena na dvě části. V Galerii 2+1 uvidíte díla Andyho Warhola a v městském muzeu si budete moci prohlédnout díla jiných tvůrců spadající pod umělecký styl pop-art. Výstava A. Warhol a světový pop-art je díky zápůjčce originálních sítotisků připravována ve spolupráci s galerií Moderna a kurátorkou Pavlou Slancovou. Jedním z vrcholů je již ve čtvrtek 29. února od 17 h Komentovaná prohlídka v Galerii 2+1.