Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Rekordní teploty na displeji meteorologů. Na snímku je sleduje Markéta Augustinová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.Do "kuchyně" meteorologů můžete nahlédnout v sobotu. Na snímku Markéta Augustinová z budějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.Zdroj: Deník/Edwin Otta

Prodejní výstava brouků a motýlů
Kdy: sobota 23. března od 8.30 do 12 h
Kde: Pražská 20, Borek
Proč přijít: Prodejní výstava fascinujícího hmyzu z celého světa. Pořádá Entomologická burza České Budějovice.

Český pohár v zimním plavání
Kdy: sobota 23. března od 9.39 do 16 h
Kde: na soutoku Malše a Vltavy v Budějovicích, Sokolský ostrov
Proč přijít: Otužilci Promrzlé pyjavice pořádají 2. ročník soutěže Českého poháru v zimním plavání. Tratě: veřejnost 100 m, registrovaní plavci: 250 m, 500 m, 750 m a 1000 m. Prezentace od 9.30 do 10.30 h, start v 11.30 h, zázemí: plavecký stadion. Zváni jsou všichni fanoušci zimního plavání.

Monstera
Kdy: neděle 24. března od 9 do 12 h
Kde: budějovický DK Metropol
Proč přijít: Pokud hledáte pokojovku na okrášlení prázdného kouta, exotickou liánu, která by se pnula po vašem schodišti, orchidej pro zakomponování do terária, vzácnou formu monstery k doplnění vaší sbírky nebo pokud se potřebujete zbavit svých výpěstků, zajděte do Metropolu na prodejní výstavu pokojových, exotických a raritních rostlin.

Den otevřených dveří v ČHMÚ "Voda v krajině"
Kdy: sobota 23. března od 9 do 14 h
Kde: ČHMÚ Antala Staška 1177/32
Proč přijít: Trocha hydrologie - prezentace s výkladem, ukázky terénních měření, fotografická soutěž, komentovaná prohlídka meteorologické stanice, předpověď počasí.

RC Truck Fest, největší modelářská show na jihu Čech
Kdy: sobota a neděle 23. a 24. března od 9.30 do 17 h
Kde: budějovické výstaviště, pavilon T1
Proč přijít: Uvidíte rádiem řízené modely kamiónů, nákladních aut, pásové bagry, kolové nakladače, traktory a zemědělskou techniku. Letos přijedou i tanky s vojenskou technikou, rallye kamiony dakar a budou i radiem řízené modely letadel.

Velikonoční jarmark v Zoo Dvorec
Kdy: neděle 24. března od 11 do 16 h
Kde: Zoo Dvorec
Proč přijít: Těšit se můžete na dvě taneční vystoupení folklórní skupiny Bystřina, malování kraslic, pletení pomlázek, ukázku pletení košíků, výrobu řehtaček, dílničky chráněné dílny Nazaret Borovany. K prodeji budou masa, klobásy a sýry z domácí udírny. Ošetřovatelé připravili i komentovaná krmení zvířat: 13 h šimpanz učenlivý, 14 h dikobraz obecný, 15 h šelmy, 15.30 h hroch obojživelný.

Staročeské Velikonoce
Kdy: neděle 24. března od 9 do 17 h
Kde: Piaristické náměstí, Panská a Hroznova, Budějovice
Proč přijít: Staročeský velikonoční řemeslný jarmark s řemeslnými výrobky, kraslicemi a pomlázkami a vystoupení folklórních, lidových a uměleckých souborů.

Českokrumlovsko

Sousedské trhy v Křemži mají za sebou úspěšnou premiéru. Výběr výrobků byl bohatý.Sousedské trhy v Křemži.Zdroj: Deník/Zuzana Kyselová

Sousedské trhy v Křemži
Kdy: Sobota 23. března od 10 hodin
Kde: Náměstí Křemže
Proč přijít: Křemežské náměstí rozsvítí barvy jara a rozezní tóny swingu. Nakoupit si můžete nejen dobroty od šikovných kuchařů, pekařů a cukrářů, ale také dekorativní předměty, šperky, oděvy, textil, keramiku a další řemeslné výrobky. Pro děti je připravena velikonoční dílna, volné tvoření v parku a další zábava. Kdo bude chtít, může si zkusit, jak se plete pomlázka. V radničním sálu pak mohou lidé vidět retro výstavu, kterou pořádají Dary ze Statku. Odpolední hodiny se ponesou v rytmech swingu pod taktovkou Jakuba Šafra a jeho Swing Tria Avalon.

Cestovatelský víkend
Kdy: Sobota 23. a neděle 24. března
Kde: Zámecká jízdárna Český Krumlov
Proč přijít: Víkend ve znamení cestovatelů si můžete užít v Českém Krumlově. V sobotu od 19 hodin vypukne Cestovatelský ples, na kterém zahrají kapely Matroklub Big Band a Hrajeto. V neděli od 10 hodin je na programu kino, vypravit se můžete na dobrodružný snímek od Karla Zemana. Neděle bude patřit besedám, představí se Rudolf Švaříček, Jakub Vágner, Jiří Kolbaba, Steve Lichtag, David Křížek a Richard Konkolski. Podrobnosti k programu najdete ZDE.

Prachaticko

Řemeslný trh. Ilustrační foto.Řemeslný trh. Ilustrační foto.Zdroj: Jakub Jenšovský

Maškarní bál
Kdy: Pátek 22. března od 20 hodin
Kde: Sál Národního domu v Prachaticích
Proč přijít: Maškarní bál na téma Slunce, seno v režii KreBul Prachatice. Hraje Valda Band, moderuje a jako host vystoupí Lukáš Randák. Vstupné: 150 korun

Velikonoční řemeslný trh
Kdy: Sobota 23. března od 14 do 17 hodin
Kde: Městský park ve Vimperku
Proč přijít: Řemeslný trh s velikonoční tématikou, doprovodný program, tvořivé dílny, občerstvení. Zahraje malá dudácká ženská muzika.

Strakonicko

Velikonoční jarmark se koná v neděli na zámku v Pardubicích.Velikonoční jarmark se chystá ve Vodňanech.Zdroj: Východočeské muzeum Pardubice

Jarní festival Strakonice
Kdy: Sobota 23. a neděle 24. března
Kde: Dvorek na Barvínkově ve Strakonicích
Proč přijít: Hudba, stánky plné poctivého řemesla, program pro dospělé i děti, to je Jarní festival na Barvínkově ve Strakonicích. V sobotu od 17 do 21 hodin zahraje kapela Pauza a o předtančení se postarají Zářící ženy Příbram. V neděli je na programu od 10 do 13 hodin kapela Šumaváci, po hodině se pak vystřídají i další interpreti. Těšit se můžete na uskupení Nachvíli, Elišku Strejcovou, Zkusmeto, Pepu Pelána a Isaru. Předtančení zajistí Calipso Praha a Rozálie Strakonice. Chybět nebudou ani zabijačkové hody a opékání buřtů.

Velikonoční jarmark ve Vodňanech
Kdy: Sobota 23. března od 8 do 13 hodin
Kde: Kulturní dům Vodňany
Proč přijít: Přijďte si užít velikonoční jarmark a výtvarné dílny s Klubem vodňanských výtvarníků. Čeká na vás mimo jiné i Dechová hudba Liduška při ZUŠ Vodňany pod vedením Martina Kosána a vystoupení dětí z DDM Vodňany. Připravené budou i stánky a občerstvení.

Jindřichohradecko

Velikonoční veselice v Jindřichově HradciVelikonoční veselice v Jindřichově HradciZdroj: Muzeum Jindřichohradecka

Velikonoční veselice
Kdy: V sobotu 23. března od 10 do 16 h
Kde: Jindřichův Hradec
Proč přijít: Vítání jara a Velikonoc zahájí Hradečtí společným průvodem. Sraz, nejlépe s řehtačkami, je před budovou Muzea Jindřichohradecka ve Štítného ulici již v 9.30 hodin. Procesí zamíří na náměstí Míru, kde bude letošní novinkou Velikonoční jarmark. Účastníci ukotví strom Kraslicovník za doprovodu bubnů dětského rytmického orchestru Hakunamatata, Jarošovské krojové družiny a okřídlenců na chůdách Divadla Studna. V areálu muzea budou čekat natěšení prodejci, pestré tvůrčí dílny a společné vymalování obří kraslice určené následně pod strom Kraslicovník. Programy v minoritském klášteře začínají od 10 h a potrvají do 16hod in. Pro děti i dospělé bude připravena řada dílniček, budete si moci vyrobit nejen nejrůznější velikonoční dekorace z rozličných materiálů, ale také uplést velikonoční pomlázku, upéct jidáše a třeba vyzkoušet i tradiční techniku batikování voskem při zdobení kraslic se členy Jarošovské krojové družiny. Proutky, vajíčka a vše ostatní potřebné bude pro zájemce k dispozici na místě. Můžete nahlédnout pod ruce sklářskému mistru.

Naladit a připravit se na Velikonoce můžete přijít také do Krafferovy zahrady v Jindřichově Hradci. Ta zve v sobotu od 14 do 17 hodin na Velikonočník. Děti čeká program v podobě pletení pomlázky, přírodního barvení vajíček a Zajícovy bojovky – úkoly s jarní a velikonoční tematikou. Pro všechny návštěvníky je pak připraven malý velikonoční kvíz a jarní fotokoutek. Vstupenky za 200 Kč pro dítě s rezervaci času, kdy chcete absolvovat aktivity pro děti, pořídíte na eshopu www.krafferovazahrada.c

Velikonoční jarmark
Kdy: V neděli 24. března od 10 do 16 h
Kde: Státní zámek Dačice
Vstupné: 20 Kč, děti do 15 let zdarma
Proč přijít: Nádvoří zámku a prostory muzea v Dačicích budou patřit tradičnímu jarmarku. Těšit se můžete na prodej velikonočních dekorací, perníčků, keramiky, oblečení a bižuterie, ukázky tradičních řemesel, dílničky pro děti i zookoutek. Zajištěno je občerstvení a hudba v podání harmonikáře Františka Dědiny.

Velikonoční trhy pořádají také v Českých Velenicích. Přijďte v neděli od 14 do 18 h na Michlplac, užijete si mimo jiné i vystoupení dětí ze ZŠ České Velenice (14 h), kouzelnickou show Michala Klause (16 h, v sále centra Fenix), o doprovodný hudební program se během odpoledne postará Mladá dudácká muzika.

Písecko

Vyhlášení ankety nejúspěšnějších sportovců Písecka se vrátí na oblíbený ples sportovců.Vyhlášení ankety nejúspěšnějších sportovců Písecka se vrátí na oblíbený ples sportovců.Zdroj: Deník/Lucie Kotrbová

Ples sportovců, Nejúspěšnější sportovec Písecka
Kdy: V pátek 22. března od 19 h
Kde: KD Písek
Vstupné: 350 Kč
Proč přijít: Ples sportovců se uskuteční v pátek 22. března od 19 hodin v Kulturním domě Písek. Večerem bude provázet sportovní komentátor ČT Vlastimil Vlášek, k tanci a poslechu hraje poprocková skupina Elizabeth. Součástí plesu bude slavnostní vyhlášení výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec Písecka za rok 2023. Slosovatelné vstupenky o hodnotné ceny. Doprovodný program a DJ. Ples sportovců pořádají Centrum kultury města Písek a Česká unie sportu za mediální podpory Píseckého deníku.

20. velikonoční jarmark
Kdy: V neděli 24. března od 9 do 17 h
Kde: Milevské muzeum
Vstupné: 40/20 Kč
Proč přijít: Můžete ochutnat horkou medovinu, poslechnout si flašinetáře, koupit si voňavý trdelník a vidět ukázky tradičních řemesel, jako je předení na kolovrátku, práce na hrnčířském kruhu, výroba vizovického pečiva, pletení z papíru, řezbářské a sedlářské práce, výroba figurek z taženého skla, barvení kraslic atd. Vybrat so můžete z bohaté nabídky velikonočního zboží, kraslic, keramiky, perníčků, replik dobového skla, historických knih, ozdobných minerálů, květinových aranži a dalších rukodělných výrobků.

Táborsko

V kulturním domě se ve čtvrtek konal 23. ročník floristické soutěže Soběslavská růže.Soběslavská růže. Zdroj: Deník/Jiří Dintar

Velikonoční jarmark
Kdy: V sobotu 23. března od 9 do 17 h
Kde: Žižkovo náměstí, Tábor
Vstupné: Zdarma
Proč přijít: Náměstí obsadí stánky s velikonočním zbožím, o doprovodný program se postarají malý lidový soubor Plzeňský mls, folklórní soubor Benešáček či pouliční představení divadla Kvelb (16 h).

Velikonoční veselici si užijete také v neděli od 15 h v Chýnově. Začíná koncertem v kostele Nejsvětější Trojice, poté nakoupíte a pochutnáte si na trhu v parku před kostelem. Výtěžek bude věnován neziskové organizaci Maminy s rakovinou, z.s.

Soběslavská růže
Kdy: V pátek 22. března od 8 do 15 h
Kde: Kulturní dům města Soběslavi
Proč přijít: Celostátní floristická soutěž žáků středních škol a učilišť nabídne nevšední podívanou. Nenechte si ujít páteční veřejnou výstavu prací.