1/7

Českobudějovicko

close Rekordní teploty na displeji meteorologů. Na snímku je sleduje Markéta Augustinová z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. info Zdroj: Deník/Edwin Otta zoom_in Do "kuchyně" meteorologů můžete nahlédnout v sobotu. Na snímku Markéta Augustinová z budějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Prodejní výstava brouků a motýlů
Kdy: sobota 23. března od 8.30 do 12 h
Kde: Pražská 20, Borek
Proč přijít: Prodejní výstava fascinujícího hmyzu z celého světa. Pořádá Entomologická burza České Budějovice.

Český pohár v zimním plavání
Kdy: sobota 23. března od 9.39 do 16 h
Kde: na soutoku Malše a Vltavy v Budějovicích, Sokolský ostrov
Proč přijít: Otužilci Promrzlé pyjavice pořádají 2. ročník soutěže Českého poháru v zimním plavání. Tratě: veřejnost 100 m, registrovaní plavci: 250 m, 500 m, 750 m a 1000 m. Prezentace od 9.30 do 10.30 h, start v 11.30 h, zázemí: plavecký stadion. Zváni jsou všichni fanoušci zimního plavání.

Monstera
Kdy: neděle 24. března od 9 do 12 h
Kde: budějovický DK Metropol
Proč přijít: Pokud hledáte pokojovku na okrášlení prázdného kouta, exotickou liánu, která by se pnula po vašem schodišti, orchidej pro zakomponování do terária, vzácnou formu monstery k doplnění vaší sbírky nebo pokud se potřebujete zbavit svých výpěstků, zajděte do Metropolu na prodejní výstavu pokojových, exotických a raritních rostlin.

Den otevřených dveří v ČHMÚ "Voda v krajině"
Kdy: sobota 23. března od 9 do 14 h
Kde: ČHMÚ Antala Staška 1177/32
Proč přijít: Trocha hydrologie - prezentace s výkladem, ukázky terénních měření, fotografická soutěž, komentovaná prohlídka meteorologické stanice, předpověď počasí.

RC Truck Fest, největší modelářská show na jihu Čech
Kdy: sobota a neděle 23. a 24. března od 9.30 do 17 h
Kde: budějovické výstaviště, pavilon T1
Proč přijít: Uvidíte rádiem řízené modely kamiónů, nákladních aut, pásové bagry, kolové nakladače, traktory a zemědělskou techniku. Letos přijedou i tanky s vojenskou technikou, rallye kamiony dakar a budou i radiem řízené modely letadel.

Velikonoční jarmark v Zoo Dvorec
Kdy: neděle 24. března od 11 do 16 h
Kde: Zoo Dvorec
Proč přijít: Těšit se můžete na dvě taneční vystoupení folklórní skupiny Bystřina, malování kraslic, pletení pomlázek, ukázku pletení košíků, výrobu řehtaček, dílničky chráněné dílny Nazaret Borovany. K prodeji budou masa, klobásy a sýry z domácí udírny. Ošetřovatelé připravili i komentovaná krmení zvířat: 13 h šimpanz učenlivý, 14 h dikobraz obecný, 15 h šelmy, 15.30 h hroch obojživelný.

Staročeské Velikonoce
Kdy: neděle 24. března od 9 do 17 h
Kde: Piaristické náměstí, Panská a Hroznova, Budějovice
Proč přijít: Staročeský velikonoční řemeslný jarmark s řemeslnými výrobky, kraslicemi a pomlázkami a vystoupení folklórních, lidových a uměleckých souborů.

loading
arrow_left Předchozí
1/7
Další arrow_right