Indian Riders Fest
Kdy: od čtvrtka 13. do neděle 16. června
Kde: výstaviště, centrum Budějovic
Proč přijít: Největší akce na světě značky Indian Motorcycle, která se koná v České republice. Od čtvrtka/pátku mejdan, v sobotu společná vyjížďka okolím a centrem Budějovic.

Francouzský trh
Kdy: pátek 14. června od 9 h do 22 h
Kde: Piaristické náměstí v Budějovicích
Proč přijít: Trh nabídne produkty deseti místních obchodníků, kteří vás vezmou na objevitelskou cestu za francouzskou a frankofonní gastronomií. Po celé odpoledne bude hrát živá hudba a den stylově zakončí kapela z Lorientu.

close Keramiku a jiné suvenýry vyrobené v dílnách střediska Nazaret můžete koupit na různých akcích. V roce 2019 třeba na adventních trzích v Českých Budějovicích. info Zdroj: Foto: Ivan Fabián, České Budějovice zoom_in Keramiku a jiné suvenýry vyrobené v dílnách střediska Nazaret určitě znáte. 

Nazaret slaví
Kdy: sobota 15. června od 15 h
Kde: areál Nazaretu a ve Stodole v Podzámčí, Borovany
Proč přijít: Nazaret letos slaví 20 let. Připraven je bohatý program: na pódiu se budou po celé odpoledne odehrávat koncerty a divadelní představení, zájemci budou moci nahlédnout do prostor chráněných dílen, vyzkoušet si na vlastní kůži, jaké to je žít s hendikepem, namalovat si nazaretskou keramiku, vyzkoušet si práci na hrnčířském kruhu, bude bubenická show, fotokoutek, malování na obličej, jízda na koni, občerstvení, tombola. Odpoledne zakončí večerní koncert skupiny Pangea The Beatles Revival Band.

Podívejte se na video s hercem Pavlem Liškou, který zve na oslavy Nazaretu:

| Video: Youtube

Objevárium Makerday
Kdy: sobota 15. června od 10 do 18 h close MakerDay na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. info Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek zoom_in MakerDay na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích.
Kde: Sokolský ostrov v Budějovicích
Proč přijít: Rájem pro kutily, mladé umělce, inženýry a programátory, pro všechny lidi se zájmem o výtvarné umění, vědu a techniku, zkrátka pro ty, kteří rádi experimentují a učí se prostřednictvím zážitků. Během jediného dne se všichni zájemci o umění, techniku a tvoření shromáždí ve dvou velkých stanech, kde mohou tvořit, bavit se a sdílet své kutilské zkušenosti. Vstup volný.

Den otevřených dveří v dopravním podniku města
Kdy: sobota 15. června od 9 do 15.30 h
Kde: areál DPM, Novohradská 40, Budějovice
Proč přijít: Přes den rodinný program s prohlídkami, přehlídkou historických vozů a techniky. Od 16 do 23 h akce Underground in Depo, vystoupí Marta Kubišová, Jaroslav Hutka, David Koller, Jasná Páka, Tony Ducháček a kapela Garage a budějovická kapela Troglodyt. Návštěvníci uvidí historická vozidla, jaká v uplynulých 115 letech nás i naše předky provážela životy. Uvidí původní modely trolejbusů z hřbitovní linky i ty z druhé éry „tykadel“, „repliku“ tramvaje, která zásadně jezdila na linkách L(angsam) a P(omalu), historické autobusy mizící v nostalgickém oparu i moderní vozidla, která definují aktuální éru budějovické MHD. DPMCB navíc představí i svou další techniku, se kterou zajišťuje kromě MHD také široké portfolio městských služeb. Pro nejrychlejší zájemce pořádá DPMCB také komentované prohlídky areálu Horní 22. Bezplatná rezervace je k dispozici na CBsystem. Účastníci uvidí zázemí trolejbusů a elektrobusů, správy veřejného osvětlení, trakčního vedení i parkovací služby, stejně jako haly údržby vozidel, městský dopravní dispečink nebo letecký kryt zamýšlený bývalými garniturami pro nejvyšší představitele města. Prostor dostanou i partneři dopravního podniku, složky IZS, sportovní kluby, chybět nebude vyžití pro nejmenší návštěvníky.

close Ze závodů Hobby Horse v Benešově. info Zdroj: Richard Karban zoom_in Ze závodů Hobby Horse.

Závody hobby horse
Kdy: sobota 15. června od 13 h registrace, start ve 14 h
Kde: fotbalové hřiště v Boršově nad Vltavou
Proč přijít: Hobby horses je sport s gymnastickými prvky, který využívá hobby koně, kteří jsou označovaní také jako paličkoví koně. Účastníci využívají převážně vlastnoručně vyrobené hobby koně. Možnost zapůjčení hobby horse. Vstupné 100 korun.

Boršovský masakr
Kdy: sobota 15. června od 15 h
Kde: v lomu na levém břehu Vltavy, Boršov nad Vltavou
Proč přijít: Střelba ze vzduchovek pro děti i dospělé. Děti od 15 h, dospělí závodí od 17 h.

Vypráskané setkání
Kdy: sobota 15. června od 13 h
Kde: Borovanský mlýn
Proč přijít: Již počtvrté se sejdou bičaři z celé republiky v režii spolku Keltoviny. Kromě programu pro bičaře si spolek připravil i program pro diváky. Těšit se můžou na vypráskané muzeum, miniškoličku práskání bičem, soutěže v práskání bičem, půdu plnou pohádek, zvířecí farmu, vstup zdarma.

close Škoda na majetku podle hasičů činí 900 000 korun, uchránili majetek za čtyři miliony. Foto: Hasiči Hluboká a Zliv info Zdroj: Deník/VLP Externista zoom_in Hlubočtí hasiči v akci. 

Den otevřených dveří hlubockých hasičů
Kdy: neděle 16. června od 10 do 12 h
Kde: hasičárna Hluboká nad Vltavou
Proč přijít: Pro děti i dospělé. Na programu je ukázka techniky, prohlídka hasičské zbrojnice, pro děti je nachystáno drobné občerstven.