Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Masopust v Děčíně. Ilustrační fotoMasopust. Ilustrační fotoZdroj: Zoo Děčín

Masopustní koledy
Kdy: v sobotu 3. února v 8 h
Kde: sraz ve Střížově před hostincem
Proč přijít: Masopustní koleda ve Střížově začne před střížovským hostincem a projde Lomcem. Před 11. h se vrátí do Střížova a večer bude koleda zakončena jako každý rok masopustní zábavou. K poslechu i tanci budou hrát Kameňáci.

Kdy: v sobotu 3. února od 9 h
Kde: v Rychnově u Nových Hradů
Proč přijít: V 9 h koleda vychází z místního sálu a prochází Rychnovem a Konraticemi. Ve 20 hodin se na místním sále koná masopustní rej s věnečkem staročeské a slaměné koledy. O hudební doprovod se postará oblíbená kapela Flamendři.

Kdy: v sobotu 3. února od 8 h
Kde: v Plavě
Proč přijít: Slaměná koleda vychází v 8 h, provází ji kapela Chmelovanka. Od 20 h bude věneček a taneční zábava v hostinci, hrát bude Blaťácká pětka.

Vernisáž výstavy Martina Gerboce
Kdy: v sobotu 3. února v 15 h
Kde: Zámecká jízdárna, Hluboká nad Vltavou
Proč přijít: Zahájení výstavy kontroverzního slovenského umělce. O hudbu se postará DJ Akira. Jak se píše v pozvánce na výstavu, "společně se vydáme na vzrušující cestu rozkošemi i utrpením těla i ducha. Tento svět poznají pouze ti, kteří jsou ochotni riskovat! Otevřete svou mysl a ponořte se do výstavy Oko za oko, zub za zub!"

Japonský den
Kdy: v sobotu 3. února od 9 h
Kde: v budově bývalé spořitelny na Pražské v Budějovicích, Kněžskodvorská 2296/8a
Proč přijít: Zajímavosti z japonské gastronomie s malou ochutnávkou, japonská firemní kultura očima cizince, Kumano kodó - putování skrze historickou oblast poloostrova Kii, japonské hudební nástroje koto a shakuhachi, suiseki a japonské zahrady, japonská přísloví. Více na webu akaikiku.cz.

Benefiční ples Rotary Clubu
Kdy: v sobotu 3. února od 19 h
Kde: DK Metropol v Budějovicích
Proč přijít: Svou účastí na plesu přispějete na dobrou věc - výtěžek akce bude věnován místnímu Centru Arpida.

Prachaticko

Zajděte na vepřové hody. Ilustrační fotoZajděte na vepřové hody. Ilustrační fotoZdroj: Deník/Jiří Špreňar

Vepřové hody
Kdy: V sobotu 3. února od 10 hodin
Kde: Městský park u Volyňky ve Vimperku
Proč přijít: Zabijačkové speciality, kapela Šumaváci, harmonikář, výtvarné dílny, dřevěný kolotoč.

Pololetní prázdniny s domečkem
Kdy: V pátek 2. února od 8 hodin
Kde: Sraz před DDM Volary
Proč přijít: Program začíná v bazénu a končí v tělocvičně. Začátek od 8 hodin a protáhne se až do 14.30 hodin. Vstupné: 100 korun

Českokrumlovsko

ck tipy lipno ice marathonLipno Ice MarathonZdroj: zug

Dětský maškarní karneval
Kdy: v sobotu 3. února od 14 hodin
Kde: Kulturní dům Kaplice
Proč přijít: Na dětský maškarní karneval jsou zvané děti i jejich rodiče. Odpolednem je budou provázet nejznámější postavičky ze studia Walt Disney a DJ Matyáš Palkovič.

Lipno Ice Marathon
Kdy: v sobotu 3. února od 10.30 h
Kde: Závod startuje na pláži kempu Jestřábí I
Proč přijít: Extrémní závod pro ty, kteří chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Nestačí „jen“ umět běhat a vydržet tradiční maratonskou vzdálenost 42,195 km. To vše totiž musíte zvládnout i na sněhu a ledu. Pro vytrvalé zimní běžce je připravena nejen maratonská trať, ale i 22 km dlouhý půlmaraton a 10 km vzdálenost pro mladé sportovce. Start pro všechny tratě (Maraton, Půlmaraton, YG maraton, Offspring maraton) je v 10.30 h, případně ve vlnách podle startovních čísel - bude upřesněno. Registrace a více informací na www.icemarathon.cz/cs/.

Strakonicko

Zamávali symbolicky Harrymu Potterovi…Na kouzla vyrazte do Blatné.Zdroj: DK

Den čar a kouzel: Kouzelnický karneval na zámku Blatná
Kdy: v sobotu 3. února od 10 do 17 hodin
Kde: Zámek Blatná
Proč přijít: Zažijte den plný čar a kouzel. Vydejte se na kouzelnický průvod zámeckým parkem a užijte si spoustu kouzelných aktivit pro celou rodinu. Navíc v Rejtově paláci můžete vidět model školy čar a kouzel v Bradavicích, který je složený z milionu LEGO® kostek a je největším hradem z kostek LEGO® na světě. Do České knihy rekordů bude zapsaný v 11 hodin a dokonce budete mít i možnost popovídat si se samotným stavitelem, který bude vyprávět o tom, jak se takový model Bradavic staví a dá vám nahlédnout do zákulisí tvorby obřích modelů z kostek.

Hasičský ples
Kdy: v sobotu 3. února od 20 hodin
Kde: Sokolovna Sedlice
Proč přijít: Hasiči města Sedlice zvou na tradiční ples, který se koná v místní Sokolovně. Těšit se můžete nejen na dobré jídlo a pití, ale také na slosovatelné vstupenky. K tanci a poslechu hraje kapela Trolling Stones, o předtančení se postarají mažoretky Prezioso.

Jindřichohradecko

Ples. Ilustrační foto.Ještě jste letos neplesali? Napravte to o víkendu. Ilustrační fotoZdroj: Deník/archiv

Masopustní veselí
Kdy: V sobotu 3. února
Kde: Lužnice. Františkov
Proč přijít: Tradiční masopust pořádají v sobotu v Lužnici na Třeboňsku. Masky se sejdou už v 7.30 h před obecním úřadem, průvod vyráží v 8 h. Od 16 h se můžete těšit na pohřbívání masopustu. Od 17 hodin zahraje v zasedací místnosti obecního úřadu k tanci a poslechu hudební formace Kozlíci. Hlad zaženete zabijačkovými dobrotami, k pití bude alko i nealko.

Masopust si užijí také na Suchdolsku, konkrétně na Františkově. Sraz je v sobotu v 8.30 h u autobusové zastávky.

Pro milovníky plesů
Kdy: V sobotu 3. února
Kde: Dačice, Ponědraž, Nová Včelnice
Proč přijít: Pestrobarevný ples pořádá v sobotu od 20 h Katolický dům Dačice. Hraje kapela Free Band. Vstupenky v předprodeji stojí 200, na místě 250 korun.

Na ples zvou také dobrovolní hasiči v Lomnici nad Lužnicí, a to do Ponědraže. Začíná se ve 20 h. K tanci a poslechu hraje skupina Two Faces. Vstupné přijde na 150 korun. Doprava je zajištěna autobusy. Odjezd z Václavského náměstí v Lomnici nad Lužnicí v 19 a v 19.30 h.

Sbor dobrovolných hasičů Nová Včelnice zve na tradiční hasičský ples, začne 3. února ve 20 h v sále hotelu Jelen. Hraje skupina Baret.

Nadšeni z tvoření
Kdy: V sobotu 3. února od 10 h
Kde: Kulturní dům Beseda, Dačice
Vstupné: 20 Kč, děti v doprovodu rodičů zdarma
Proč přijít: Nenechte si ujít malý kreativní festival, na programu jsou workshopy a přednášky o vůních a bylinách, seznámíte se s batikou z mikrovlnky, plstěním, můžete absolvovat drátenický rychlokurz a další. Chybět nebudou dílničky pro děti, Hračkolna i divadélko, malý koutek pro muže a osvěžovna a samozřejmě ani prodej materiálů a polotovarů k tvoření i hotových výrobků.

Písecko

Masopust v Milevsku v roce 2021. Masky se sešly po skupinkách a natočily společně masopustní video,O víkendu si můžete vyrobit masku do legendárního milevského průvodu maškar.Zdroj: Archiv spolku Milevské maškary

Masopust
Kdy: V sobotu 3. února
Kde: Skály, Semice, Mirotice
Proč přijít: Sobota na Písecku patří masopustnímu veselí. Ve Skalách se sejdou masky v 9 hodin. Pochutnají si na vepřových hodech, v 10 hodin 37. ročník masopustu zahájí a vydají se do průvodu s Prácheňskou kapelou. V 15.30 h je na programu dětský karneval. Dospělým začíná maškarní bál s kapelou KIK Band v 19.30 h.

Masopustní veselice se koná také v Semicích. Účastníci mají sraz přesně v poledne na Flakačkách, odkud vyrazí průvod. Nebudou chybět dobroty z polní kuchyně.

Po nové trase se vydá masopustní průvod v Miroticích. Masky mají sraz v sobotu ve 14 h u hasičské zbrojnice, tradiční zakončení hostí sokolovna.

Coqtale - Pánská kabaretní show
Kdy: V sobotu 3. února od 19 h
Kde: Dům kultury Milevsko
Vstupné: 450 - 590 korun
Proč přijít: Pánské kabaretní a burleskní představení Coqtale slibuje divákům večer plný šarmu, humoru, tance, umění, nezapomenutelné zábavy a trochu té erotiky. V ČR jedinečné představení, které si nesmíte nechat ujít.

Maškarní dílnička
Kdy: V sobotu 3. února od 9 do 12 h
Kde: Muzeum milevských maškar
Proč přijít: Přijďte si vyrobit svoji vlastní originální masku do průvodu Milevských maškar, který se bude konat 10. února. Bude se jednat již o 162. ročník. Kromě masek si můžete vybarvit veselé maškarní omalovánky a každý dětský účastník dostane dáreček na památku.

Táborsko

Takové bylo MČR v cyklokrosu 2024 na táborské Komoře…Mistrovství světa v cyklokrosu na táborské KomořeZdroj: Tomáš Danko

Mistrovství světa v cyklokrosu
Kdy: Od pátku 2. do neděle 4. února
Kde: Areál Komora, Tábor
Vstupné: Pátek 100, sobota 375, neděle 575 korun, třídenní vstupenka 950 korun, děti do 130 cm zdarma, ZTP a ZTP/P 50 %
Proč přijít: Tábor bude už počtvrté hostit světový šampionát v cyklokrosu. Areál Komora se může pochlubit úžasným cyklokrosovým prostředím. Tentokrát se v Táboře bude na mírně pozměněné trati rozdělovat sedm sad medailí. Už v pátek 2. února se pojedou smíšené štafety, v sobotu 3. února jsou na programu závody kategorií juniorek, mužů U23 a žen Elite a v závěrečný den šampionátu se bude bojovat v kategoriích juniorů, žen U23 a mužů Elite.

Masopusty a plesy
Kdy: V sobotu 3. února
Kde: Tábor, Veselí nad Lužnicí, Planá nad Lužnicí
Proč přijít: Potřinácté si užijete tradiční masopustní veselí v Táboře, přesněji v ulicích Blanického předměstí a Čekanic. Přijďte v sobotu ve 13 h nejlépe v masce, zatančíte si s masopustní kapelou, potkáte se se sousedy, dáte si něco dobrého, zasmějete se a zazpíváte si. Průvod odchází od Pivnice u Žida. Později odpoledne čeká děti karneval a dospělí večer zamíří na rockovou zábavu.

Společenství Veselských bojovníků a Kulturní dům Veselí nad Lužnicí zvou maškary i nemaškary do masopustního průvodu ve Veselí. Sraz je ve 14 h před kulturním domem. Od 19 h bude následovat masopustní hudební zábava s kapelou Wohryzek Band.

TJ Sokol Planá nad Lužnicí zve na sportovní ples. Začíná v sobotu v 18 h v sokolovně. Bavit vás bude kapela Wocaties Band. Součásttí programu jsou dvě skvělá předtančení a vyhlášení nejlepších plánských sportovců za rok 2023. Vstupenka stojí 300 korun.

Na ples můžete vyrazit i v Jistebnici. Zdejší kulturní dům hostí v sobotu od 19.30 h farní ples. K tanci zve hudba Vysočinka. Vstupné 200 korun.

Bechyňské Perlení
Kdy: Od pátku 2 do neděle 4. února
Kde: Kulturní dům Bechyně
Vstupné: 297 korunProč přijít: XXX. ročník celostátní přehlídky klasické amatérské divadelní tvorby se nese v duchu „Za málo peněz mnoho muziky“. Proto určitě přijďte na divadlo, bude to stát za to. V pátek od 19.10 h hraje Divadlo Refektář Nebožku, poté Divadlení klub Českokrumlovská scéna uvede Love, … sorry! Sobotní program startuje v 9.30 h, na jevišti se vystřídají: Divadlo U Váňů – Pohádka tak trochu na hlavu, Divadlo mladého herce – Romeo a Julie aneb Tanec a zpěv, Bechyňský divadelní spolek Lužnice – Kdo se bojí Beatles, Divadelní společnost Jablonský - Jméno, Divadelní spolek Chvalovský Mužkaření. Nedělní představení začínají v 9 h, hraje Suchdolský divadelní spolek SUD - WES, Divadlo KOMA - Antiheroes, Divadlo v Roztocké – Ztížení možnost soustředění.