Slavnosti piva
Kdy: pátek 7. (16- 1 h) a sobota 8. června (14 - 1 h)
Kde: budějovické výstaviště
Proč přijít: Open-air hudební a pivní festival, přes 30 pivovarů a minipivovarů, vystoupí Walda Gang, Bára Basiková, UDG, Sever, Stará škola, Danger, Flám, Denyho parťáci, DJ Džubox.

Budějovický letňák odstartuje sezonu v přešitém kabátě.Budějovický letňák odstartuje sezonu s novinkami.Zdroj: Letní kino Háječek

Letňák Háječek zahajuje
Kdy: pátek 7. června od 21.30 h
Kde: budějovický Háječek
Proč přijít: Sladké zahájení léta s chutí čokolády. Program: 16 - 18 program pro děti zdarma, Kejklíř Slávek jako Wonka - předvede své kejkle na chůdách, žonglování a pobaví i ty největší morouse, čokoládová stezka - vypravte se na cestu za poznáním čokolády zakončenou sladkou odměnou. V celém areálu, vhodná pro děti od 3 let, 18 - 19 areál uzavřen, technická přestávka, příprava areálu na večer, 19 h otevření areálu (nutná vstupenka), Anniny dezerty, degustace čokolády - oslaďte si s námi první večer v Háječku. Vstup 390 korun. Se vstupenkou na degustaci máte vstup na film zdarma. Ochutnat budete moci kakaový bob, různé druhy čokolády (včetně Bean to Bar - tedy cestu od bobu až po tabulku čokolády) a pralinky. Degustace potrvá asi 60 minut. 20 h Kapela William - Alt-pop/rocková kapela z Budějovic, který hraje vlastní písně s českými texty, 21.30 - projekce filmu Wonka.

Noc kostelů
Kdy: pátek 7. června
Kde: kostely a kaple po celém městě
Proč přijít: Návštěvníky čekají komentované prohlídky i doprovodný program s hudbou. Celý přehled najdete na https://www.nockostelu.cz/kostely/kraj/jihocesky/12.

Svatý Jan nad Malší se stal letošní Vesnicí roku Jihočeského kraje. Snímek je z loňského závodu historických nablýskaných aut a motocyklů S kopce do kopce, který se zde konal.S kopce do kopce ve Svatém Janu nad Malší.Zdroj: Deník / Jaroslav Sýbek

S kopce do kopce
Kdy: sobota 8. června od 9 h
Kde: Svatý Jan nad Malší
Proč přijít: Závody historických vozidel S kopce do kopce jsou pořádány místním sborem dobrovolných hasičů. Každoroční závod čítá okolo 70 závodníků. Závodí zde automobily a motocykly v téměř vyrovnaném poměru. Závod se jezdí na dvě kola a jezdec se snaží dodržet předem zvolenou průměrnou rychlost. Program: 9 – 12 h příjezd a přejímka vozidel, 12.30 h rozprava s jezdci, 13 h start 1. kola soutěže, 14.30 h losování divácké soutěže, 15 h start 2. kola, 18 h vyhlášení výsledků.

Víkend ochranářských projektů v Zoo Dvorec
Kdy: sobota 8. června od 11 h a neděle 9. června od 10 h
Kde: Zoo Dvorec u Borovan
Proč přijít: Součástí akce bude otevření nového pavilonu "Tropický svět" a křest knihy "Kobry rodu Naja". Program na sobotu: slavnostní otevření pavilonu Tropický svět za přítomnosti zástupců UNESCO, zahájení výstavy Stopy Čechů v Africe beseda o krokodýlech - Pavel Moucha, Rok pro gorily - projekt Klub Gorila z.s. - Gorilla café, Mary´s Meals - pomoc hladovějícím dětem v Africe projekt, Chráníme mořské želvy - prezentace projektu Kukang- ochrana outloně váhavého. Program neděle: křest knihy Kobry rodu Naja projekt, komentovaná prohlídka nového pavilonu Tropický svět, Chráníme mořské želvy - prezentace projektu, Kukang- ochrana outloně váhavého, Krokodýl siamský v Kambodži - prezentace, Mary´s Meals - pomoc hladovějícím dětem v Africe.

TERA burza v Českých Budějovicích má již desetiletou tradici. Koná se každé dva měsíce v Kulturním domě Metropol a je zaměřena na výměnu a prodej terarijních zvířat, ryb, hmyzu, krmiva, rostlin, přírodnin a chovatelských potřeb.Teraburza v BudějovicíchZdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Teraburza
Kdy: neděle 9. června od 9 do 12 h
Kde: budějovický DK Metropol
Proč přijít: TERA České Budějovice je prodejní výstava zaměřená na výměnu a prodej terarijních zvířat, akvarijních ryb, živého a preparovaného hmyzu, živého a neživého krmiva, rostlin, přírodnin a chovatelských potřeb.

E.ON Ekofestival
Kdy: sobota 8. června od 14 h
Kde: Sokolský ostrov, České Budějovice
Proč přijít: Koncerty skupin Děda Mládek Illegal Band a Lake Malawi. Lukáš Hejlík jako moderátor celé akce na pódiu. Rozhovory s osobnostmi o udržitelnosti a ekologii a workshopy pro děti i dospělé – o upcyclingu oděvů, street artu nebo bike trialu. Vedle toho spousta lokálních pokrmů od budějovických kuchařů a představení letošních šesti finálových projektů prestižní ekologické soutěže E.ON Energy Globe. Vstup zdarma.