Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Horský běh Perštejn - Klínovec.Na horský běh do Novohradek.Zdroj: Ladislav Chlíbek

Festival Jeden svět
Kdy: do 6. dubna
Kde: České Budějovice - biograf Kotva, Výměník, Wortnerův dům
Proč přijít: Mezinárodní filmový festival o lidských právech. Program ZDE.

Muzikantský bál
Kdy: pátek 5. dubna od 19.30 h
Kde: budějovický DK Metropol
Proč přijít: Pravá bigbítová party. Dvě scény, sedm kapel a více než padesát muzikantů zahrají největší bigbítové hity 70. a 80. let. A pro ty mladší se zabrouzdá i do devadesátek. O zábavu se postarají The Sinners, Steysky, Good Times Big Band, Bandy Band, Kaplan´s Friends Blues Band, Dědek Band a Synové Velké Opalice Band. Večerem provede Luboš Voráček.

Horské běhy - Novohradské hory
Kdy: neděle 7. dubna
Kde: Hojná Voda - start a cíl
Proč přijít: Máte rádi výzvy a přírodu? Nenechte si ujít běžecký svátek v Novohradských horách. Zváni jsou nejen vytrvalostní běžci, ale všichni příznivci rekreačního běhu i děti. Připraveny jsou tratě pro děti, začátečníky i zkušené běžce. Na závěr po vyhlášení výsledků proběhne tombola o hodnotné ceny. Přihlášky v den závodu na Hojné Vodě - U Lípy od 9 do 10.30 h, děti od 12 do 13.45 h nebo na internetu www.sportcentrum-novohradskehory.cz.

Tera burza
Kdy: neděle 7. dubna od 9 do 12 h
Kde: budějovický DK Metropol
Proč přijít: Největší terarijní prodejní výstava na jihu. Široký výběr zvířat, exotické rostliny, prodej terarijního vybavení, rady přímo od chovatelů, levné krmivo a krmný hmyz.

Českokrumlovsko

Velký knižní bleší trhVelký knižní bleší trhZdroj: Zdeněk Slovák

Pohádkový víkend
Kdy: Od pátku 5. dubna do neděle 7. dubna
Kde: Městské divadlo Český Krumlov
Proč přijít: Představení jsou součástí soutěžní regionální přehlídky amatérských divadelních souborů hrajících pro děti a mládež, kterou již od roku 2004 ve spolupráci s NIPOS-Artama pořádá Městské divadlo Český Krumlov. Vítězné představení může postoupit na celostátní festival Popelka Rakovník. Přijďte se na výsledky práce amatérských souborů, kteří hrají pro radost svou i dětí podívat i vy! Vstupné: Dítě 50, dospělý 100 korun

Program ZDE

Velký knižní bleší trh
Kdy: Sobota od 9 do 16 hodin, neděle od 9 do 12 hodin
Kde: Kulturní dům Hořice na Šumavě, č.p. 200
Proč přijít: Již popáté Hořický cvrkot z. s. organizuje akci, jejímž smyslem je zachránit co nejvíce krásných knih, najít domov opuštěným knihám, které už dlouho na své čtenáře čekají zaprášené v knihovně. Přijďte si užít pohodový víkend do kulturního domu, můžete se těšit na tisíce knížek pro děti i dospělé, na beletrii i naučné knihy za symbolických 5 korun za kus. Vstupné: Zdarma

Více ZDE

Prachaticko

Kapela Lunetic v roce 1998Kapela Lunetic v roce 1998Zdroj: ČTK

Emaya
Kdy: Pátek 5. dubna od 19 hodin
Kde: The Door Vimperk
Proč přijít: Koncert zpěvačky Emaya s doprovodnou kapelou Michalem Kovářem a Davidem Holcem.

Retro Party s kapelou Lunetic
Kdy: Sobota 6. dubna od 19 hodin
Kde: Kongresové centrum Prachatice
Proč přijít: Slavnostní otevření Kongresového centra, moderuje Filip Jančík, koncert skupiny Lunetic, po koncertu k poslechu zahrají DJ Petr Šlosek a DJ Švarc.

Táborsko

Kostýmované prohlídky středověkého podzemí a noční prohlídky TáboraKostýmované prohlídky středověkého podzemí a noční prohlídky TáboraZdroj: Zdeněk Prchlík ml.

Kungsleden – putování za polárním kruhem
Kdy: Sobota 6. dubna od 17 hodinKde: Nadějkovské kinoProč přijít: Návštěvníci se s fotografkou Hanou Bendovou vydají do Skandinávie. Přednášku nazvala Kungsleden – putování za polárním kruhem. "Vezmu vás do míst, kam nevedou silnice a nesahá mobilní signál. Tam, kde už jen polární lišky dávají dobrou noc. Co všecko se dá na takové cestě zažít? Jak jsem ji sama jen s krosnou na zádech vůbec přežila?"

Kostýmované prohlídky středověkého podzemí 
Kdy: Sobota 6. dubna od 13 hodin
Kde: Stará radnice Tábor - středověké podzemí
Proč přijít: Oblíbené prohlídky středověkého podzemí za svitu luceren pro celou rodinu. Je nutná rezervace: objednavky@husitskemuzeum.cz

Jindřichohradecko

Ilustrační foto. Ukliďme Česko.Ukliďme Česko.Zdroj: Eva Krafková

Ukliďme Česko - Jindrova stezka
Kdy: Sobota 6. dubna v 9 hodin
Kde: Sraz u Sportcentra Bobelovka, Jindřichův Hradec
Proč přijít: Vyražte pomoct s úklidem Jindrovy naučné stezky. Sraz je v 9 hodin ráno u Pivnice a Sportcentra na Bobelovce.

Amaryllis a hudba, 16. ročník květinové výstavy
Kdy: 6. a 7. dubna od 9 do 17 hodin
Kde: Státní zámek Třeboň
Proč přijít: K vidění budou nejen krásná květinová aranžmá a hudební dekorace, ale i autorské textilní výrobky v art-quilt a patchwork designu

Písecko

Již na sedmnáctý ročník Mezinárodního setkání harmonikářů se do píseckého Kulturního domu sjeli harmonikáři z Čech i ze zahraničí.Na harmoniky do PískuZdroj: Deník/Petr Brůha

XIX. Mezinárodní setkání harmonikářů
Kdy: sobota 6. dubna od 13 hodin
Kde: Kulturní dům Písek
Proč přijít: Bude možné poslechnout skvělou lidovou muziku a zapojit se do hlasování v divácké soutěži. Vystoupí Toulavá kapela Josefa Janouška z Rožmitálu pod Třemšínem, Šumaváci ze Strakonic, Chlapci z Moravy ze Staroviček, milí hosté ze Slovenska, Rakouska a další.

Orientační běh pro každého na Hradišti
Kdy: sobota 6. dubna od 10.15 hodin
Kde: Hradiště v Písku (poblíž motokárového okruhu)
Proč přijít: Pořadatelé nabízejí možnost projít/proběhnout regulérní trať orientačního běhu v úrovni pro začátečníky a vyzkoušet si orientační čip a buzolu.

Strakonicko

Transformers na dosah ruky! Blanenský Dělňák obsadili obří roboti, stříleli z děla.Transformers Zdroj: Deník/Jan Charvát

Transformers ve Strakonicích
Kdy: Pátek 5. dubna od 17 hodin
Kde: Dům kultury Strakonice
Proč přijít: Strakonice přivítají show gigantických robotů. Dětští hrdinové, kteří měří neuvěřitelných 2,9 m, doslova ožijí a předvedou velkolepou show. Děti se stanou součástí dění na pódiu a navíc se mohou s roboty i vyfotit.

Harlej ve Lnářích
Kdy: Pátek 5. dubna, vstup od 19.30 hodin, začátek ve 21 hodin
Kde: Kulturní dům Lnáře
Proč přijít: Česká rocková kapela Harlej navazuje na úspěšnou podzimní část tour Zatím je to dobrý, ke zbrusu novému albu. Na koncertě nebudou kromě novinkových skladeb chybět i tradiční hity na které jste u Harleje zvyklí. Turné nese název Zatím je to dobrý II. a čítá více než desítku koncertů napříč Českou republikou.