Předchozí
1 z 7
Další

Českobudějovicko

Mezinárodní dvoudenní výstava psů na českobudějovickém Výstavišti proběhla o tomto víkendu.Mezinárodní dvoudenní výstava psů na budějovickém výstavišti.Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek

Jarní benefiční koncert
Kdy: pátek 12. dubna od 18.30 h
Kde: budějovický kostel Církve československé husitské na Palackého náměstí
Proč přijít: Přijďte se zahřát na jarní koncert plný harmonických tónů a dobročinnosti pěveckých sborů Canzona České Budějovice a Vox Novus. Vychutnejte si výjimečný repertoár pod vedením Petry Nové a zároveň přispějte na dobrou věc. Vaše přítomnost znamená podporu Společnosti pro ranou péči, konkrétně na pomoc rodinám s dětmi s postižením. Soutěž: První z vás, který napíše ve čtvrtek 11. dubna správnou odpověď na otázku, získá 2 vstupenky. Otázka: Stimulační IQ kostka, pomůcka zobrazená i v logu Společnosti pro ranou péči, pomáhá v rozvoji novorozenců. Víte, v jakých barvách je kostka provedena? Odpovědi posílejte na soutez.jih@denik.cz.

Run Tour
Kdy: sobota 13. dubna od 8.30 h
Kde: budějovické náměstí Přemysla Otakara II.
Proč přijít: 13. sezóna běžeckého seriálu ČEZ RunTour začne tradičně závodem v Budějovicích. Celodenní program pro celou rodinu odstartují Lupilu běhy, kde se ti nejmenší závodníci utkají na tratích 500 a 1 000 metrů. Odpoledne plynule navážou závody pro dospělé běžce na 3, 5 a 10 kilometrů. Registrace na www.run-tour.cz.

Africké trhy
Kdy: sobota 13. dubna od 9 do 15 h
Kde: Riegrova 51
Proč přijít: Ovoce od drobných farmářů z Ugandy, Indonésie a Tanzánie. Jedná se o původní nešlechtěné druhy ovoce, které je organické, chemicky neošetřované, nehnojené a hlavně dozrálé v teple na sluníčku v přirozených podmínkách. Díky bleskové letecké přepravě se můžete v sobotu těšit především na ovoce sklízené asi pět dní před trhem.

Jihočeská Porta
Kdy: sobota 13. dubna od 13 h
Kde: budějovické Divadlo U Kapličky
Proč přijít: Soutěžní festival zaměřený na mladé muzikanty, kapely i písničkáře hrající folk, country a příbuzné žánry. Kapelám a muzikantům nabídne rekordní počet odměn jako recitály na spřátelených festivalech nebo natáčení ve studiu. Formát poroty bude podobný soutěžím StarDance či SuperStar. Jako hosté zahrají Jan Nedvěd mladší a skupina The Folks.

Mezinárodní výstava psů
Kdy: sobota 13. a neděle 14. dubna od 9 do 14.45 h
Kde: budějovické výstaviště
Proč přijít: Mezinárodní výstava psů všech plemen FCI. Od 9 posuzování psů v kruzích, 14.45 h vyhlášení nejhezčího psa skupiny FCI, dne i výstavy. Předvedeno bude přes 250 plemen, v sobotu lovecká, služební a neuznaná plemena FCI, v neděli společenská a ostatní plemena - buldočci, dogy, boxeři, pudli, špicové, chrti…

Vzpomínkové setkání u pomníčku pilota z 2. světové války
Kdy: sobota 13. dubna od 11 h
Kde: u pomníčku kapitána R. Reutera v Boršově nad Vltavou
Proč přijít: Hymny, kolona historických džípů, krátké projevy, položení květin, v 11.15 h průlet letounu C-295. Účast přislíbili zástupci americké ambasády, Armády ČR, Československé obce legionářské i budějovického letiště.

Českokrumlovsko

Odemykání Vltavy 2024 se koná 13. dubna v kempu Krumlov od 10 hodin.Odemykání Vltavy 2024 se koná 13. dubna v kempu Krumlov od 10 hodin.Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová

Odemykání Vltavy v Českém Krumlově
Kdy: V sobotu 13. dubna od 10 hodin
Kde: V Kempu Krumlov u Trojice
Proč přijít: Slavnostní zahájení vodácké sezóny 2024. Akce začíná v 10 hodin v Kempu Krumlov, kde bude připraveno občerstvení a k dobré náladě přispějí muzikanti, v 11 hodin bude slavnostní odemčení řeky a křest nováčků a ve 12 hodin společná plavba do Zlaté Koruny (naplánovaná trasa je dlouhá 12 km, tj. cca 3 hod plavby). S sebou teplé oblečení, svačinu, buřty na oheň a dobrou náladu. Vstupné: zdarma

Přípravy na Krumlovské pivní slavnosti jsou v plném proudu. Na nádvoří bude velký stan s pódiem a sezení pro tři stovky lidí.
V Krumlově chystají pivní slavnosti, na nádvoří roste stan. Máme pro vás program

Koncert smíšeného sboru Perchta v kostele sv. Jana Křtitele v Zátoni
Kdy: V sobotu od 16 hodin
Kde: Kostel sv. Jana Křtitele, Zátoň 1
Proč přijít: Město Větřní a smíšený pěvecký sbor Perchta vás i letos svátečně naladí tradičním velikonočním koncertem, který se uskuteční v kostele sv. Jana Křtitele v Zátoni. Vstupné: dobrovolné.

Prachaticko

Vánoční trhy v Olomouci. Ilustrační fotoNa trhy do Prachatic.Zdroj: Deník/Magda Vránová

Vernisáž výstavy Marka Zákosteleckého: Divadlo Drak
Kdy: Pátek 12. dubna od 15 hodin
Kde: Muzeum české loutky a cirkusu Prachatice
Proč přijít: Druhá výstava z cyklu výstav mapujících vznik a činnost nejvýznamnějších českých profesionálních loutkových divadel. Výstava prezentuje tvorbu divadelního scénografa, režiséra a výtvarníka Marka Zákosteleckého, který byl od roku 1994 spjat s královéhradeckým Divadlem Drak, v letech 1999–2013 zde působil i jako šéf výpravy. Vstupné: 50 korun dospělý, děti do 15 let zdarma.

Městské trhy
Kdy: Sobota 13. dubna od 8 do 12 hodin
Kde: Velké náměstí Prachatice
Proč přijít: Nabídka zboří a výpěstků nejen z domácí výroby. O hudební doprovod se postará kapela Invence. Vstup: zdarma.

Jindřichohradecko

Spring Classic se 13. dubna vrací do Jindřichova Hradce.Spring Classic se 13. dubna vrací do Jindřichova Hradce.Zdroj: Springclassic.cz, Tomáš Král

Spring Classic 2024 - veteráni
Kdy: sobota 13. dubna od 10 hodin
Kde: náměstí Míru, Jindřichův Hradec
Proč přijít: Jindřichův Hradec bude v sobotu 13. dubna dějištěm motoristické akce Spring Classic 2024. Soutěž (zhruba 230 km) startuje na náměstí Míru v 10 hodin. Cíl je tamtéž v 16 hodin, vyhlášení vítězů se koná v 19 hodin.

Koncert Jihočeského violoncellového orchestru
Kdy: sobota 13. dubna od 17 hodin
Kde: sál kina, Suchdol nad Lužnicí
Proč přijít: Vystoupí žáci, aboslventi i vyučující z mnoha jihočeských ZUŠ pod vedením Ilony Průšové.

Táborsko

Bechyňské jaro. Ilustrační foto.Bechyňské jaro. Ilustrační foto.Zdroj: Redakce

Karel Kryl
Kdy: pátek 12. dubna, od 18 hodin
Kde: Centrum Univerzita Tábor
Proč přijít: Vzpomínkový večer k 80. výročí narození písničkáře Karla Kryla. Součástí večera bude promítání filmu Občan Karel Kryl, který uvede sám režisér Miloš Zábranský. Chybět nebude koncert a beseda.

Bechyňské jaro
Kdy: pátek 12. až sobota 13. dubna
Kde: Kulturní dům Bechyně
Proč přijít: Jihočeská postupová přehlídka dětských divadelních, loutkářských a recitačních kolektivů. Zahájení je v pátek v 9 hodin a na jevišti se budou střídat dětské soubory z celého kraje. V sobotu v 15 hodin bude vyhlášení výsledků.

Písecko

Kamenný most v Písku.Kamenný most v Písku.Zdroj: Karel Kafka

Polévkový festival
Kdy: sobota 13. dubna od 11 hodin
Kde: Palackého sady Písek
Proč přijít: Polévka je grunt! Proto organizátoři chystají v Písku první ročník festivalu těch nejvoňavějších polévek od nás i ze světa.

Komentovaná prohlídka města Písku
Kdy: neděle 14. dubna v 10 hodin
Kde: Náplavka u Kamenného mostu před kavárnou Mozart v Písku
Proč přijít: Historie města v kontextu českých dějin, příběhy, architektura a zajímavosti v podání zkušených průvodců. Doba prohlídky 2 hodiny.

Strakonicko

Tattoo Jam Strakonice, 18. ročník.Tattoo Jam Strakonice, 18. ročník.Zdroj: Ivana Řandová, Strakonice

Tattoo Jam
Kdy: sobota 13. dubna od 10 hodin
Kde: Dům kultury Strakonice
Proč přijít: Strakonice chystají 19. ročník setkání příznivců tetování a piercingu s názvem Tattoo Jam. Akci pořádá Tattoo Club Strakonice ve spolupráci s Městským kulturním střediskem. Těšit se můžete i na módní přehlídku Lucky Hazzard, "Háky" S.P.A.D. / Fly High Tribe Suspension, Suicide Angels (charitativní projekt) a soutěž v tetování. K dostání budou také potřeby pro tatéry, stylové oděvy, ocelové šperky a doplňky. Chybět nebude ani dobrá hudba, těšit se můžete na Zputnik (punk-industrial), Arhemion (melodic-metal), Paprikacze (Red Hot Chilli Peppers Revival), Frankie & The Deadbeats (city cowboys).

Brutus jede do Bavorova
Kdy: sobota 13.dubna od 21 hodin
Kde: Kulturní dům Bavorov
Proč přijít: Kapela Brutus, česká rocková a taneční skupina, která pro svůj styl razí termín pravý bigbít, vystoupí v sobotu v Bavorově. Přijďte si užít legendu a známé hity.