1/7

Českobudějovicko

close Mezinárodní dvoudenní výstava psů na českobudějovickém Výstavišti proběhla o tomto víkendu. info Zdroj: Deník/Jaroslav Sýbek zoom_in Mezinárodní dvoudenní výstava psů na budějovickém výstavišti.

Jarní benefiční koncert
Kdy: pátek 12. dubna od 18.30 h
Kde: budějovický kostel Církve československé husitské na Palackého náměstí
Proč přijít: Přijďte se zahřát na jarní koncert plný harmonických tónů a dobročinnosti pěveckých sborů Canzona České Budějovice a Vox Novus. Vychutnejte si výjimečný repertoár pod vedením Petry Nové a zároveň přispějte na dobrou věc. Vaše přítomnost znamená podporu Společnosti pro ranou péči, konkrétně na pomoc rodinám s dětmi s postižením. Soutěž: První z vás, který napíše ve čtvrtek 11. dubna správnou odpověď na otázku, získá 2 vstupenky. Otázka: Stimulační IQ kostka, pomůcka zobrazená i v logu Společnosti pro ranou péči, pomáhá v rozvoji novorozenců. Víte, v jakých barvách je kostka provedena? Odpovědi posílejte na soutez.jih@denik.cz.

Run Tour
Kdy: sobota 13. dubna od 8.30 h
Kde: budějovické náměstí Přemysla Otakara II.
Proč přijít: 13. sezóna běžeckého seriálu ČEZ RunTour začne tradičně závodem v Budějovicích. Celodenní program pro celou rodinu odstartují Lupilu běhy, kde se ti nejmenší závodníci utkají na tratích 500 a 1 000 metrů. Odpoledne plynule navážou závody pro dospělé běžce na 3, 5 a 10 kilometrů. Registrace na www.run-tour.cz.

Africké trhy
Kdy: sobota 13. dubna od 9 do 15 h
Kde: Riegrova 51
Proč přijít: Ovoce od drobných farmářů z Ugandy, Indonésie a Tanzánie. Jedná se o původní nešlechtěné druhy ovoce, které je organické, chemicky neošetřované, nehnojené a hlavně dozrálé v teple na sluníčku v přirozených podmínkách. Díky bleskové letecké přepravě se můžete v sobotu těšit především na ovoce sklízené asi pět dní před trhem.

Jihočeská Porta
Kdy: sobota 13. dubna od 13 h
Kde: budějovické Divadlo U Kapličky
Proč přijít: Soutěžní festival zaměřený na mladé muzikanty, kapely i písničkáře hrající folk, country a příbuzné žánry. Kapelám a muzikantům nabídne rekordní počet odměn jako recitály na spřátelených festivalech nebo natáčení ve studiu. Formát poroty bude podobný soutěžím StarDance či SuperStar. Jako hosté zahrají Jan Nedvěd mladší a skupina The Folks.

Mezinárodní výstava psů
Kdy: sobota 13. a neděle 14. dubna od 9 do 14.45 h
Kde: budějovické výstaviště
Proč přijít: Mezinárodní výstava psů všech plemen FCI. Od 9 posuzování psů v kruzích, 14.45 h vyhlášení nejhezčího psa skupiny FCI, dne i výstavy. Předvedeno bude přes 250 plemen, v sobotu lovecká, služební a neuznaná plemena FCI, v neděli společenská a ostatní plemena - buldočci, dogy, boxeři, pudli, špicové, chrti…

Vzpomínkové setkání u pomníčku pilota z 2. světové války
Kdy: sobota 13. dubna od 11 h
Kde: u pomníčku kapitána R. Reutera v Boršově nad Vltavou
Proč přijít: Hymny, kolona historických džípů, krátké projevy, položení květin, v 11.15 h průlet letounu C-295. Účast přislíbili zástupci americké ambasády, Armády ČR, Československé obce legionářské i budějovického letiště.

loading
arrow_left Předchozí
1/7
Další arrow_right