Jako vůbec první český filmař převezme za své dílo ocenenění v podobě sošky Jihočeský lev 2010.

To ale nebude jediná šelma, která se v CineStaru ten den objeví. „Aby toho nebylo málo, přivedeme mu na jeviště živého lva z Dvorce u Borovan, to je jihočeská rarita. Když Afrika, tak se vším všudy,“ popsala manažerka multikina Svatava Kopečková.

Sošku vymyslela právě ona. Vedlo ji k tomu mimo jiné to, že Troška se svými filmy na nejvyšší tuzemské ocenění, Českého lva, asi nikdy nedosáhne. „Určitě si ale zaslouží cenu jihočeských diváků. Jeho komedie u nás trhají rekordy v návštěvnostech, máme ho rádi, tak aby nebyl smutný, že na něho Český lev nevyjde,“ řekla Kopečková.

Troška přiveze novinku s herečkami Evou Holubovou a Sandrou Pogodovou. Všichni tři se zájemcům podepíší od 17.45 hodin v obchodním centru Čtyři dvory, v 19 hodin pak uvedou film. Na autogramiádě vystoupí i Petr Kolář. „Nazpíval titulní píseň k filmu. Bude to takové setkání jihočeských rodáků,“ doplnila Kopečková.

Příběh podle knihy Miloslava Švandrlíka vypráví o mladém lékaři, který pod nátlakem manželky a její matky odjíždí pracovat do Afriky, aby oběma dokázal, že umí vydělat velké peníze. Exotická země ale přináší nepraktickému muži řadu dobrodružství…

V Afriku se zítra promění celé obchodní centrum. Od 14 do 18 hodin představí 'africký' moderátor různé soutěže. „Zájemci budou namaskováni jako praví Afričané či jako exotické zvíře, společně se bude zdobit centrum obrázky zvířat, skupina Hakuna Matata rozezní africké bubny, proběhne soutěž o největší 'hroší hubu' i výuka tance. Park exotických zvířat ze Dvorce přivede živé africké šelmy,“ upřesnila Kopečková. Jako cenu dostanou lidé korálky, ze kterých budou tvořit náhrdelník. Nejúspěšnější se podělí o tři hlavní ceny.

Na projekci s herci, která se uskuteční od 19 hodin na sále číslo dva, ještě pár lístků zbývá. „Není to beznadějně vyprodané,“ dodala manažerka.