Na Výstaviště si v pátek večer našly cestu téměř dvě tisícovky příznivců rockové muziky a výborně se bavily. Tublatanka nabídla své osvědčené hity Dnes, Skúsime to cez vesmír, Šlabikár nebo Vo velkej škole dní, ale také písně ze svého nového alba Uprostred chaosu, které vydala letos. Jako předkapela vystoupila česká skupina Argema.

"Koncertní šňůru jsme nazvali Dobrí priatelia tour podle nové písně, která je melodická a snadno zapamatovatelná a může si ji s námi na koncertě zazpívat každý fanoušek. Písní chceme spojovat lidi v této těžké době. Když se potkají dobří přátelé, tak vzpomínají na společné příběhy, první lásky, na zážitky ze školy a na prožité společné časy dobré i špatné. A to jsou právě ty momenty, které je spojují ještě i dnes. Společně zvedají sklenici a připíjejí si na oslavu přátelství. Hudba je univerzálním emočním jazykem i v dnešní rozdělené společnosti," uvedl zpěvák a kytarista Maťo Ďurinda.

Lávka u Möbelixu nad Strakonickou na českobudějovickém Pražském předměstí se bude opravovat od 9. října 2023 podle původního plánu. Na snímku lávka při nedávných opravách Strakonické ulice.
Budějovice odložily opravu lávky na Vltavě, potřebují ji pro školáky

Jeho kapela vystoupila v dlouholeté osvědčené sestavě. Vedle Ďurindy ji tvoří baskytarista Juraj Topor a bubeník Peter Schlosser.

"Výroční koncerty Tublatanky v České republice jsou pro nás velkým svátkem, protože mnozí Češi jsou naši věrní a dobří fanoušci už dlouhých čtyřicet let. A toho si velmi vážíme," dodal frontman skupiny.