V místě s nádhernou architekturou, kam jezdí řadu let, zůstává pokaždé několik dní 
a našla zde hodně kamarádů. Teď ji láká tamní muslimská vesnice, v níž žije víc než dva tisíce lidí. Právě je chce fotit.

Teprve před dvěma lety zjistila, že mají specifický jazyk, a když po něm pátrala, objevila, že je odnoží perštiny. „Tím jazykem mluví muži, ale jejich ženy a matky ho neumí. To proto,  že nevěsty se do vesnice přiváží, kdežto muži tam zůstávají. Jsou hrdí, že jím hovoří, protože když se dostanou do jiné vesnice, nikdo jim nerozumí,“ říká Kamila Berndorffová.

Blatenská fotografka Kamila Berndorffová.Vesnice je zcela jiná než všechny ostatní, které v Indii viděla. Žijí tam věřící muslimové, patří k ní obrovská mešita. „Je nádherná, možná nejkrásnější v Indii a lidé jsou  pravděpodobně potomci císaře Akbara. Mám tam kamaráda, citlivého mladého kluka,  jsme dlouhá léta dobří přátelé a je taky výborný model. Letos bych tam chtěla strávit aspoň 14 dní, udělat si ateliér a zkusit ty lidi vyfotografovat, udělat jejich portréty,“  plánuje fotografka.

V Indii, kde naposledy fotila reportáž z nádraží v Ahmedabadu, ve kterém ženy a děti překládali dřevěné uhlí, pořádá i fotografickou dílnu. Je určena pro začínající i mírně pokročilé a již je jistý termín: 22. únor – 9. březen 2014.

Kromě Indie by po Novém roce také ráda do Nepálu, kde nikdy nebyla. Chce tam strávit tři týdny, bude se snažit dostat do rodin různých vrstev 
a nafotit snímky do cyklu Žena ve své domácnosti tak, jako to dělá po celém světě.