Před dvěma lety odehráli v Českém Krumlově koncert, na který nejen fanoušci dodnes vzpomínají. Příští týden v úterý 
14. července se do tohoto města seskupení Blackmore's Night vrátí. Jeho jádro tvoří legendární kytarista a někdejší původní člen Deep Purple, Ritchie Blackmore, a jeho žena, americká zpěvačka Candice Night. „Nejspíše zahrajeme i tři písně z nového CD,“ říkají v rozhovoru.

Po dvou letech se vrátíte do Českého Krumlova. Vzpomínáte si ještě na svoji první návštěvu v tomto městě?
Ritchie: Samozřejmě. Bylo to v rámci jednoho festivalu 
a i přesto, že jsme v České republice hráli již na několika místech, tak krásné město jsme ještě neviděli. Měli jsme možnost se projít po kostkami vydlážděných uličkách 
a podívat se na medvědy 
u zámku. Procházeli jsme se tam hodně pozdě v noci a navštívili i taverny, jejichž zdi jsou obehnány kameny a zakouřené prostředí uvnitř dodává téměř až magickou atmosféru. Jsme nadšeni a velmi potěšeni, že se sem můžeme opět vrátit.

Český Krumlov je jedním z nejkrásnějších měst u nás a po Praze druhým nejnavštěvovanějším. Potkáme vás v něm i tentokrát jako turisty?
Candice: Je to pravděpodobné. Pokud nám zbyde troška času, určitě to uděláme. Něco jsme sice viděli již minule, ale rozhodně chceme poznat více toho, co může Český Krumlov nabídnout.

Na co se vlastně během vaší show v Českém Krumlově můžeme těšit? Zahrajete i pár písní z připravované desky?
Candice: Určitě. Zahrajeme nejspíše tři písně z nového CD, ale protože nevyjde dřív než v září, půjde opravdu jen o jakousi ochutnávku.
Ritchie: Program našich koncertů měníme každý večer, takže každý náš koncert je trošku jiný. My vlastně nikdy přesně nevíme, co všechno budeme hrát, dokud nejsme na pódiu. Určitě zahrajeme pár písní ze všech našich předchozích desek, pár coververzí a několik písní od kapel, se kterými jsem hrál v minulosti. Prostě od všeho trochu.

Skupina Blackmore's Night zahraje 14. července 2015 v Českém Krumlově.

Tvoříte spolu pár již šestadvacet let – jak na pódiu, tak mimo něj. Pro některé lidi je téměř nemožné takto skloubit osobní i profesní život. Jak se ale zdá, ve vašem případě to funguje. Kde tkví vaše tajemství? A kdo u vás doma vlastně nosí kalhoty?
Ritchie: U nás doma si nikdo nehraje na bosse. Bereme prostě každý den tak, jak přichází. Candice je navíc bezkonfliktní člověk, s kterým je velmi jednoduché žít a pracovat.
Candice: Máme vzájemný respekt a pochopení jeden pro druhého. Jsme tak schopni spolu velmi dobře komunikovat a jeden druhého se nesnažíme měnit. Mám slabost pro jeho ráznost 
v rozhodování a on pro moji. Navzájem se tak ideálně chráníme. Funguje to tak už dlouho, takže něco v tom našem vztahu musíme dělat správně.

Skupina Blackmore's Night zahraje 14. července 2015 v Českém Krumlově.Zmínili jsme již vaše nové album All Our Yesterdays, které vyjde na podzim. Jaké bude?
Ritchie: Deska bude obsahovat několik předělávek, které mnoho našich fanoušků překvapí. Aby těch překvapení nebylo málo, upravili jsme na novou desku 
i několik našich písní do rockové podoby. Každé naše album je velkým dobrodružstvím a na téhle hudební cestě jsme chtěli vytrvat i v případě naší novinky.

Máte v plánu nějakou dovolenou, nebo ji celou strávíte na cestách během turné?
Candice: Pro Ritchieho je nejlepší dovolenou zůstat doma. On strávil na cestách celý svůj život, takže pokud nemusí cestovat v souvislosti 
s koncerty, raději ani nikam nejezdí. Na dovolené jsme za celých šestadvacet let byli spolu jen čtyřikrát. Takže pokud jsme na turné, necháváme si mezi jednotlivými koncerty vždy pár dní volno, abychom si takto alespoň částečně navodili dojem dovolené. Prostě se snažíme propojit práci s užíváním si života a jeho krás.

JAROMÍR KOC

• Český Krumlov
• 14. červenec, 19.00
• Pivovarská zahrada

Vstupné
• Sezení: 1690, 1590, 1290 Kč
• Stání: 990 Kč