Záštitu nad jedinečnou hudební událostí, na níž se zajištěním podílejí město i děkanství sv. Mikuláše, převzali českobudějovický primátor Juraj Thoma a jihočeský hejtman Jan Zahradník.


Cyklus pěti koncertů rozvržených do stejného počtu měsíců otevře pondělní vystoupení (4.6.) německého varhaníka Ludwiga Ruckdeschela z Pasova. V programu, který začíná v 19 h, uvede skladby J.S. Bacha, D.Buxtehudeho, F.Medelssohna-Bartholdyho, O.Messiaena, M.Regera a vlastní tvorbu.


Devětatřicetiletý hudebník vystudoval obor katolické chrámové hudby, varhan a pedagogiky v Mnichově, další podněty získával na početných mistrovských kurzech, působil v Simbachu nad Innem a jako varhanní referent diecéze v Pasově, kde je nyní dómským varhaníkem. „Kromě jiného vyučuje na Vysoké hudební škole pro katolickou chrámovou hudbu v Řezně a jako kurátor největších chrámových varhan světa řídí vedle svých liturgických povinností v biskupské katedrále také varhanní festivaly a mistrovské kurzy. Díky svému improvizačnímu umění se stal uznávaným světovým hudebníkem,“ doplňuje charakteristiku prvního účastníka cyklu organizátorka tohoto každoročního dění Iva Slancová.


Na 2.července je pak přichystáno vystoupení Hany Bartošové z Brna, cyklus pokračuje 6.srpna koncertem Patrika Salmona z Paříže, 17.září přijede španělský varhník Juan Delo Rubia a přehlídku zakončí 15.října dvojice Jiří Pelikán (trubka) a Iva Slancová (varhany). Vstupenky jsou jako obvykle v předprodeji v prodejně Ordo.